Gatunki, zasady działania i budowa reduktorów do spawarek

Do najistotniejszych części spawarki nie zależnie od tego jaką metodą będziemy spawać są reduktorygazowe. Zadaniem reduktorów do spawarek jest zmniejszenie ciśnienia gazu wyjściowego (np. z butli) do odpowiedniego poziomu ciśnienia roboczego, które jest wymagane przez palniki spawarek. W zależności od typu palnika, chemiczne substancje robocze - zazwyczaj Tlen(O2), i chemiczna substancja palna - zwykle Acetylen(C2H2), przesyłane są do komory spalania w równych poziomach ciśnienia roboczego lub Tlen ma wyższe ciśnienie niż drugi gaz.
spawanie
Opracował: Paul Lindsey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Reduktory do spawarek można podzielić ze względu na miejsce montażu na reduktory do spawarek butlowe oraz reduktory do spawarek sieciowe. Reduktory butlowe montowane są bezpośrednio na butli, natomiast reduktory sieciowe montowane są na rurach instalacji doprowadzającej gaz (zalecane reduktory do spawarki).

Pragniesz ciągnąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj (https://www.iowfilter.com/) na następnej podstronie.

/J]

Inni czytali też

Dlaczego warto postawić na solidnych dostawców paliwa gazowego?

gaz
Opracował: Rhian
Na podstawie: http://www.flickr.com
Temat dostaw gazu jest aktualnie często podejmowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz firm stosuje płynny gaz. Aktualnie na krajowym rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Przyczyną aktualnych zmian jest przede wszystkim prawo unijne, a także potrzeba wdrożenia zasad wolnego handlu również w tej sferze gospodarki.


Możemy też stosować inny podział ze względu na konstrukcje: rozróżniamy reduktory 1 stopniowe i 2 stopniowe.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na prezentowany wątek? Jeśli tak, to poznaj dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę sklepy meblowe gorzów.

Reduktory do spawarek 1 stopniowe w swojej konstrukcji mają 2 komory wysoko i nisko ciśnieniowe, rozdzielone przy pomocy błony znajdującej się między tymi komorami. Obrót manipulatora urządzenia w określony sposób wygina błonę czym redukuje ciśnienie w butli albo też układzie doprowadzającym. Reduktor do spawarek dwustopniowy, to system dwóch reduktorów 1 stopniowych złączonych z sobą. Ten ostatni rodzaj urządzenia uważa się za dokładniejszy, dlatego pozwala na precyzyjniejszą regulację i podtrzymanie jednakowego ciśnienia roboczego.

Wszystkie reduktory do spawarek bez najmniejszych wątpliwości powinniśmy dobrać do konkretnego gazu z jakim będą używane. Musimy pamiętać, iż wyposażenie warsztatu spawacza, w tym także reduktory do spawarki, a także wszelakie przewody na pewno muszą mieć wszelkie potrzebne certyfikaty oraz spełniać wszelkie przypisane prawem normy. Dotyczy to również spoiw spawalniczych oraz pozostałej chemii do spawania.
2019-01-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.