Kredyty gotówkowe, niezwłoczny zastrzyk gotówki

Marzy Wam się nowy telewizor lub niezapomniana, egzotyczna wycieczka? Sytuacja finansowa stopuje Wasze plany marzenia? Chwilowo Wasza sytuacja materialna nie przedstawia się najlepiej?
Finanse małych firm
Opracował: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeważnie w takich momentach prosimy o wsparcie znajomych. Bywa jednak, że spotykamy się z odmową. Przychodzi nam wówczas staranie się o zastrzyk gotówki w postaci kredytu. Tym bardziej, że banki nieustannie opracowują kuszące oferty dla swoich klientów. Jedną z nich są kredyty gotówkowe. Zwykle banki do pewnej kwoty nie wymagają poręczenia. Przy większych kwotach zabezpieczeniem kredytu gotówkowego są uzyskiwane dochody lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat jest zależna od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą ratą (zobacz nasz odsyłacz). Aby kredyt gotówkowy był korzystny należy dokładnie zapoznać się z polityką banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Jeżeli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, płacimy raty (zobacz warte przeczytania) za telewizor czy samochód dobrze jest zastanowić się nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Poza tym rata będzie oczywiście niższa od sumy dotychczasowych rat. Więcej w tym temacie tutaj .

portfel i pieniądze
Opracował: Jan Fidler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. W następstwie w miejsce kilku, przeważnie niejednakowych rat mamy jedną ratę, i to jakże dogodną. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Niestety razem z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest większy, niż standardowych kredytach. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, wciąż jest to atrakcyjna propozycja. Jak ulokować pieniądze możesz sprawdzić tutaj .

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest uporanie się z nadmiernym zadłużeniem, dlatego jeżeli sądzimy, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, powinniśmy negocjować je z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje szansa, że uda się do nich przekonać bank.


Inni czytali też

Na kłopoty z pieniędzmi najbardziej odpowiednie są parabanki!

Pieniądze, nominał polski
Opracował: kstudenta
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Problemy finansowe? Tak naprawdę dotykają mieszkańców dosłownie każdego kraju - bo nawet mocno zamożne kraje, jakie jak chociażby Norwegia, Wielka Brytania bądź Nowa Zelandia nie są jakimiś finansowymi rajami, a więc przeciętny mieszkaniec miewa od czasu do czasu kłopoty. Tych kłopotów nigdy za mało szczególnie wśród takich ludzi, którzy niestety starają się żyć niejako ponad swój stan.
2018-09-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.