Konsolidacja kredytu, czy to się opłaca?

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, zagraniczne podróże. Systematycznie decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
kredyt
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Z tego względu łatwiej ją spłacać. Dodatkowo, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Inni czytali też

Banki we współczesności w znacznym stopniu zmieniły się w stosunku do własnych poprzedników z dawnych czasów

internet
Opracował: istock.com
Na podstawie: istock.com
Dawniej główną i właściwie jedyną usługą zapewnianą przez banki była opcja zakładania i wykorzystywania konta bankowego. Oczywiście tylko ta usługa dawała bardzo dużo, ponieważ od tamtego czasu wielu ludzi mogło umieścić swoje środki w godnym zaufania miejscu, bez strachu o to, że ktoś je ukradnie. W porównania do trzymania środków w domowej skrytce była to zatem znaczna ewolucja. Z biegiem czasu gama usług bankowych oraz produktów przez nie oferowanych rosła.


W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś kredyty (kredyty inwestycyjne dla nowych firm) udzielany jest na większe kwoty pieniężne. kredyty (kredyt obrotowy dla nowych firm) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tej sytuacji nie żąda zabezpieczenia. Ratę kredytu płacimy w jednym banku, dlatego przy pilnowaniu daty staniemy się dla banku godnym zaufania klientem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.