Konsolidacja kredytu, czy to się opłaca?

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, zagraniczne podróże. Systematycznie decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
kredyt
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Z tego względu łatwiej ją spłacać. Dodatkowo, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Inni czytali też

Dbałość o pieniądze to rzecz, jaka dziś okazuje się przedmiotem niepokoju mnóstwa osób

bank
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dbałość o pieniądze to rzecz, jaka aktualnie może być przedmiotem niepokoju wielu osób. Przyszłość rynku mimo zapewnień oraz prognoz nie jawi się jako coś pewnego, z tego powodu najbezpieczniej jest należycie zadbać o bezpieczeństwo swoich finansów. W jaki sposób jednak to zrobić? Pierwszą receptą jest tu kwestia jasna zrobienie oszczędności. Trudno jednak wybrać do takiego najciekawsze konto. Nadmiar propozycji bankowych a, także wielorakich ofert często utrudnia sprawę. Dodatkowym problemem może być przy tym charakterystyczny język używany podczas zawierania umów. Nie każdego stać, niestety, na osobę biegłą w prawie na tyle, aby wyjaśnić liczne meandry bankowych umów. Czy jednak oznacza to, że użytkownik zawsze stoi tutaj na straconej pozycji? Nie, jeśli tylko będzie on ostrożny.


W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś kredyty (kredyty inwestycyjne dla nowych firm) udzielany jest na większe kwoty pieniężne. kredyty (kredyt obrotowy dla nowych firm) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tej sytuacji nie żąda zabezpieczenia. Ratę kredytu płacimy w jednym banku, dlatego przy pilnowaniu daty staniemy się dla banku godnym zaufania klientem.


W miejsce kilku, przeważnie różnych rat mamy jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż
kredyt
Na podstawie: http://pixabay.com
razem z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Co prawda wolność kosztuje - mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, w dalszym ciągu jest to satysfakcjonująca oferta.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest uporanie się z nadmiernym zadłużeniem, więc gdy widzimy, że jego warunki są zbyt wymagające, musimy pertraktować z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeżeli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje duża szansa, że uda się do nich przekonać bank.
2017-10-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.