Zestaw usług oferowanych w bankach do chwili obecnej w znaczny sposób się powiększył

Z biegiem lat banki, analogicznie jak wiele instytucji, ulegały ewolucji. W podobny sposób zmianom ulegały usługi, świadczone przez banki. Zasadniczą ofertą było za każdym razem otwieranie konta osobistego, na którym trzymało się środki pieniężne. Dzięki temu uzyskuje się lepsze zabezpieczenie gotówki niż w przypadku samodzielnego ich przechowywania. Banki w każdym okresie starały się uchodzić za instytucje godne zaufania, tak by nie traciły własnych klientów.


Zestaw usług oferowanych w bankach do chwili obecnej znacznie się pwoiększył.
finanse
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na przykład na dzień dzisiejszy nikogo już nie dziwi, że w bankach oferuje się usługi i produkty skierowane nie tylko do zwykłych klientów, ale także dla grup. Tego rodzaju grupą jest w pierwszej kolejności spółka. Obecnie na kwestię „jakie konto firmowe wybrać?” (http://www.bgz.pl/dla_firmy/male_srednie/rachunki/) odpowiedzi na temat nie trzeba długo poszukiwać. Informacje na temat bankowej oferty dla przedsiębiorstw można uzyskać w oddziale danego banku lub na jego stronie internetowej.


Kredyty

Jedną z najbardziej specyficznych usług świadczonych przez banki jest kredyt. Jest on pewnego rodzaju zapomogą udzielaną użytkownikowi. Cechą rozpoznawczą kredytu, a także taką, która odróżnia go od pożyczki, jest fakt, że biorąc kredyt w banku klient ma obowiązek poinformowania banku o celu, na jaki pożyczył pieniądze. A cele te mogą być bardzo różnorodne. Występują zresztą nawet specjalne rodzaje kredytów przeznaczone typowo na określony cel. Zaliczają się do nich na przykład kredyty mieszkaniowe. Banki udostępniają też specjalną usługę dla ludzi, którzy są zadłużeni w wielu różnych
finanse
Na podstawie: http://pixabay.com
miejscach. Jest to tak zwana konsolidacja kredytów, czyli złączenie ich w jeden, z dłuższym terminem spłaty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.