Poprzez wprowadzenie norm generalnie, ludzka rzeczywistość jest bardziej konsekwentna niż kiedyś

Już spory czas temu człowiek docenił znaczenie normalizacji. Poprzez wprowadzenie norm mówiąc ogólnie, ludzka codzienność może być bardziej uporządkowana niż niegdyś. Znormalizowano bardzo wiele rozmaitych procesów, dzięki czemu przebiegają zawsze w ten sam, uznany za najlepszy, sposób. Dzięki temu nie tylko stworzono ujednolicenie, ale też zachowano najkorzystniejsze sposoby realizowania danych zadań i najwyższa jakość różnego rodzaju wyrobów.
Na świecie tą dziedziną zajmują się różne instytucje, jednak jednym z najbardziej znanych typów aktów normalizacyjnych są normy ISO, które są międzynarodowe. W
tuv:
Polsce taką działalnością zajmuje się Polski Komitet Normalizacyjny, który jednak jako instytucja podległa w swoich aktach uwzględnia zasady nadane przez organizacje międzynarodowe.

Zapobieganie błędom

Inni czytali też

Znak ce pokazuje dostosowanie się do wytycznych Unii Europejskiej

znak ce
System scc wiele nam mówi

Im bardziej niebezpieczne zadania wypełnia jakieś przedsiębiorstwo, tym ostrzejsze powinno okazać się podejście do zasad bezpieczeństwa oraz ich przestrzegania. Dlatego właśnie istnieje takie coś jak system scc, który opowiada nam czy konkretne przedsiębiorstwo przestrzega zasad bezpieczeństwa i czy pracownicy będą dobrze z nimi zaznajomieni.


W kontroli jakości bardzo ważnym elementem jest eliminacja błędów. W tym aspekcie warto brać pod uwagę czynnik nazywany six sigma.

Jak uważasz? Czy ten temat jest ciekawy? Jeśli tak, to odnośnie do publikowanego tematu poznaj szczegóły (http://www.malesapd.pl/?url=wdrozenia) tutaj.

Mówi on o liczbie błędów, jakie mogą się pojawić. Szkolenie six sigma może udzielić odpowiedzi na sporo pytań nurtujących przedsiębiorców i specjalistów zajmujących się zarządzaniem jakością. Tego rodzaju kursów na terenie Polski odbywa się bardzo wiele, choć trzeba dodać, że zazwyczaj instytucje tego rodzaju mieszczą się w największych polskich miastach. Czynnik ten jest bardzo istotny, pozwala bowiem na uniknięcie uchybień, nie tylko na wyeliminowanie już występujących. W związku z tą kwestią na uwagę zainteresowanych zasługują także szkolenia Lean Manufacturing (dowiedz się więcej), w skład których wchodzi także szkolenie w zakresie czynnika six sigma.Jakość w firmie produkcyjnej

norma
Opracował: Cory M. Grenier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Różnorodne fabryki i inne zakłady zajmujące się wytwarzaniem towarów dysponują zazwyczaj wyspecjalizowanymi sprzętami, nierzadko o zaawansowanej zasadzie działania. Reguły obsługiwania tego rodzaju urządzeń wymagają ustalenia zasad, czego dokonuje się dla używania maszyn w zgodzie z ich przeznaczeniem, ale także po to, by zagwarantowane było bezpieczeństwo pracowników. W takich miejscach pracy prowadzone są różnorodne zadania, prowadzące do otrzymania optymalnej jakości produkowanych elementów. Zaliczają się do nich na przykład tak zwane badania nieniszczące, wykorzystywane przykładowo do sprawdzania trwałości zespawanych elementów.
2021-03-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.