Do prowadzenia spraw firmy możesz zatrudnić księgową

W współczesnych czasach chyba nie ma firmy, która nie korzystałaby z usług księgowego. Jeżeli prowadzisz naprawdę małą firmę, wtedy możesz sobie wprawdzie pozwolić na osobiste rozliczanie jej finansów, jednak w przypadku firm, których dochody przekraczają określoną wartość rocznie niewątpliwie lepiej nie ryzykować wpadki i zaangażować profesjonalnego księgowego.

Z tego właśnie powodu mnóstwo firm angażuje księgowego na stałe – taka osoba na bieżąco trudni się prowadzeniem spraw finansowych tylko tej konkretnej firmy. Jeżeli jednakże nie chcesz angażować na stałe księgowy, któremu będziesz musiał znaleźć osobne biuro, wówczas na pewno powinien Cię zaciekawić outsourcing księgowości. Polega to po prostu na przekazaniu prowadzenia księgowości Twojej firmy innemu przedsiębiorstwu, który zajmuje się tym profesjonalnie – jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla Ciebie jak i dla księgowego.
Dokumenty
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Dzisiaj wiele firm zajmuje się jedynie prowadzeniem księgowości w formie outsourcingu – dzięki temu mogą prowadzić sprawy finansowe paru firm i dzięki temu zarabiać o wiele więcej niż w sytuacji kiedy są jedynie księgowym zaangażowanym na etat w jednej firmie. Jeśli chcesz się przekonać, jak duża jest skala tego zjawiska, wówczas możesz dla przykładu wrzucić w wyszukiwarkę internetową hasło „obsługa księgowa (sigma-rachunkowe.pl) Warszawa” – wówczas na pewno odszukasz sporo ogłoszeń firm, które trudnią się obsługą finansów w formie outsorcing. Takim sposobem prowadzenia księgowości parają się coraz częściej także księgowi działający jako osoby fizyczne.


Inni czytali też

Jaki sposób prowadzenia księgowości wybrać?

Metoda prowadzenia księgowości to jedna z najważniejszych decyzji jaką musi podjąć każdy przedsiębiorca. Polskie przedsiębiorstwa mają do wyboru trzy możliwości: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, oraz zatrudnienie księgowej. Pożądane jest z rozwagą zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby wkrótce nie żałować podjętego wyboru.

Kiedy chcesz zatrudnić księgowego do swojej firmy, wtedy na pewno powinieneś rozważyć pomysł zatrudnienia kogoś na zasadzie outsourcingu. Jeżeli zdecydujesz się na profesjonalnego księgowa, wówczas niewątpliwie cała praca zostanie wykonana tak samo dobrze jak przez tradycyjnego księgowego, więc niewątpliwie będziesz zadowolony. Równocześnie na całej tej operacji także zaoszczędzisz – korzystanie z usług księgowego pracującego w formie outsourcingu jest najczęściej o wiele tańsze niż angażowanie księgowej na pełen etat. Kiedy tylko nie prowadzisz gigantycznej firmy, wówczas zatrudnianie księgowej na pełen etat po prostu Ci się nie opłaca. W takim wypadku outsourcing z pewnością będzie o wiele lepszym pomysłem zarówno dla Ciebie jak i całej Twojej firmy.

Więcej na
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.