Jak zorganizować wesele za granicą?

ślub
Opracował: Agata Kwiecień
Na podstawie: abcslubu.pl
Ślub za granicą jest rewelacyjnym wyjściem. Nie ma chyba bardziej odpowiedniego do tego miasta niż stolica Francji. O ile posiadasz środki i chęci do załatwienia formalności, zastanów się nad zawarciem ślubu za granicą.

Jeśli niniejszy wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (https://noor.pl/pl/page/7/kolekcja/6/Garnitur%20niebieski%20PRESTIGE), który opisuje podobne kwestie.

Przedstawiamy krótki poradnik, w którym omawiamy co trzeba uczynić, by wziąć ślub za granicą.


1. Poszukaj na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych informacji o kraju, w którym pragniesz wziąć ślub. Naturalnie najbardziej bezproblemowo jest zorganizować taką ceremonię w kraju,który jest w Unii Europejskiej 2. Po namierzeniu informacji skontaktuj się z konsulatem Polski w państwie, w którym zamierzasz urządzić ślub za granicą. Konkretną datę ślubu trzeba zadeklarować co najmniej dwa miesiące przed czasem 3. Z Urzędu Stanu Cywilnego należy przejąć specjalny dokument, który zapewnia, że możecie wstąpić w związek małżeński. Taki papier potem trzeba przetłumaczyć na mowę państwa, w którym planujecie wziąć ślub za granicą, ze wsparciem translatorów z Wydziału Konsularnego 4. Dokument, które twierdzi, że wzięliście ślub za granicą, należy po przybyciu do Polski dostarczyć do Urzędu Stanu Cywilnego 5. Jeżeli z jakichś powodów pragniesz posiadać religijny ślub, musisz spytać się o asystę tamtejszego przedstawiciela dyplomatycznego, który odszuka dla was kapłana. Trzeba również uzyskać specjalny dokument od proboszcza.
Venicespecial
Na podstawie: www.venicespecial.com
6. Po uregulowaniu wszystkich formalności nadchodzi czas na zorganizowanie przyjęcia weselnego. To oczywiste, że koszt wesela poza granicami Polski okaże się sporo wyższy. Stąd oboje musicie przemyśleć, kogo zamierzacie zaprosić na wasz ślub (http://soapbubble.pl) za granicą 7. Trzeba poprzeglądać katalogi agencji turystycznych, wiele z nich oferuje cały serwis – samolot do konkretnego kraju, wsparcie w załatwieniu formalności oraz organizację przyjęcia weselnego. Oboje przemyślcie, czy nie wziąć ślub na przykład na pokładzie promu. Taka atmosfera tego wydarzenia może być naprawdę niezapomniana


Inni czytali też

Program do fakturowania - doskonały program dla małych firm

oprogramowanie
Opracował: Dell Inc.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla wielu przedsiębiorców noszących się z zamiarem założenia działalności gospodarczej, księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Załóżmy, że nasza firma będzie VAT-owcem, zatrudniamy pracowników, faktur przychodowych pojawia się coraz więcej.... Przerażony masą obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż wykwalifikowana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.
Opracował: MGP
2018-12-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.