Dobre materiały gwarantują dobrą jakość naszych produktów

Od przemysłowych urządzeń czy budowlanego sprzętu oczekuje się bezawaryjnego, długiego czasu działania. Oczywiście bardzo wana jest odpowiednia konstrukcja i dobry projekt, ale duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu urządzeń ogrywa dobór materiałów. Do budowy większości przemysłowych maszyn używana jest stal, produkowana w najróżniejszych rodzajach i o ogromnie odmiennych parametrach.
Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow
Opracował: bgeissl
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/
JOd pewnego czasu wśród konstruktorów niezwykle popularne stały się stale trudnościeralne. Charakteryzuje je, jak każdy się domyśli po nazwie, zwiększona odporność na uszkodzenia spowodowane różnymi czynnikami mechanicznymi, ale jednocześnie są stosunkowo proste w obróbce mechanicznej i spawalniczej. Tak naprawdę w praktycznie każdym lepiej wyposażonym zakładzie przy pomocy odpowiednich urządzeń można przeprowadzić kompleksową obróbkę tego typu stali. Dzięki takim właściwościom doskonale nadaje się ona do wyrobu najróżniejszych okładzin, korpusów, części wywrotek i kruszarek, a nawet skrzyń i kontenerów przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach.


Jednymi z najbardziej popularnych produktów jeżeli chodzi o stale trudnościeralne są blachy hardox (trudno o coś lepszego). Produkowane i oferowane są one w dużych arkuszach, które następnie są przez partnerów przygotowywane według konkretnych wymagań odbiorców. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich obrabiarek w zasadzie nie ma żadnego ograniczenia co do kształtu i wymiarów gotowych elementów, praktycznie każdy projekt można będzie zrealizować. Również obróbka końcowa nie stanowi większego problemu, tego typu blachy bardzo dobrze można łączyć spawami, a otrzymane taką metodą elementy zachowują wszystkie cechy stali, z której są zrobione. Urządzenia zrobione z trudnościeralnych blach (więcej opinii pod linkiem waterjet) dają sobie radę przy najtrudniejszych pracach, nie przestraszą ich skały, kamienie, piasek i metalowy złom (więcej o blachach ze stali hardox). Są także niezwykle odporne na pękanie i zniekształcenia, a ich zachowanie w dużym stopniu można przewidzieć.

Czy opisywany artykuł jest według Ciebie cenny? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zainteresuje Cię również to wiarygodne opracowanie (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/) - mówi o podobnej kwestii.

Mocno ogranicza to ryzyko przypadkowych awarii, które w dużych zakładach przemysłowych mogą być bardzo kosztowne, a także ułatwia planowanie obsługi serwisowej i harmonogramów remontów i przestojów.


Inni czytali też

Blachy hardox do wszelkich celów

Stal w gospodarce i budownictwie
Opracował: LongitudeLatitude
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przemysłowe maszyny, zwłaszcza użytkowane przy wszelakich pracach górniczych, odkrywkowych czy drogowych muszą być należycie mocne i wytrzymałe. Jeśli łyżka od koparki czy stalowy lemiesz pękałyby co kilka dni, to po pierwsze nie dałoby się nic porządnie zrobić, a po drugie kwoty na naprawę i wymianę części byłyby bardzo duże. Z tego też powodu w każdym urządzeniu, które musi ciężko i bezawaryjnie pracować, wymagane jest użycie odpowiedniej jakości komponentów.
2019-01-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.