Lean Management czyli w jaki sposób najlepiej poprawić wyniki w firmie

Bezkonkurencyjność innowacyjnej firmy szczególnie zależy od umiejętności kadry zarządzającej. Wbrew pozorom skuteczne przywództwo niekiedy nie wystarcza. Wtedy należy wdrożyć odpowiednie procedury, dzięki którym usprawni się działanie przedsiębiorstwa. Rzecz jasna firmę tworzą przede wszystkim pracownicy, jak również takie elementy jak usługi oraz cały proces zarządzania. Aby znacząco poprawić wydajność firmy trzeba podejść do zagadnienia całościowo.
szkolenie
Opracował: Association of Online Publishers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną ze polecanych metod zarządzania firmą jest tzw. Lean Management, którego istotą jest ograniczanie pewnych funkcji realizowanych standardowo w dużych przedsiębiorstwach oraz eliminowanie wszelkich czynników, które zmniejszają produktywność firmy. Jest to technika wielokrotnie stosowana w amerykańskich koncernach przemysłu samochodowego, na przykład Chrysler czy też fabrykach silników odrzutowych. Drogą do sukcesu dzięki zastosowaniu metody Lean jest zarządzanie bez marnotrawstwa, czyli działalności, która wymaga pracy, lecz nie tworzy wartości. W myśl tej zasady chodzi o to, aby maksymalnie uprościć procedury zarządzania i funkcjonowanie danej organizacji - .


Warto wiedzie, że wprowadzenie tej koncepcji jest opłacalne, jak zwiększenie konkurencyjności firmy, poprzez zredukowanie kosztów , jak również zwiększenie większej uwagi na życzenia konsumentów. Jeśli koncepcja jest zastosowana prawidłowo, wówczas można również liczyć na zwiększenie poczucia satysfakcji pracowników, przede wszystkim dzięki skuteczniejszej komunikacji między kierującym zespołem a podwładnym. Pracownik, który jest dobrze zmotywowany, będzie się identyfikował z sukcesami całej firmy. Polecamy


Inni czytali też

Najciekawsze treningi dla firm

szkolenia
Opracował: aditus foundation
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy pakiet szkoleń dla biznesu musi zawierać bogatą ofertę zajęć przeznaczonych dla kadry zarządzającej.To bardzo ważne, aby ludzie, którzy pracują na wysokich stanowiskach mięli odpowiednie umiejętności. Stąd też wiele firm decyduje się na wdrożenie dostosowanego do własnych potrzeb programu szkoleń, aby nieustannie doskonalić swoją kadrę kierowniczą. Awans na menadżerskie stanowisko wielokrotnie wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a także narażeniem się na stres. Aby efektywnie radzić sobie z tymi problemami, trzeba mieć świadomość nowoczesnych sposobów zarządzania.


szkolenie
Opracował: Association of Online Publishers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie na rynku szkoleniowym działa wiele solidnych firm, które oferują skuteczne szkolenia lean dla biznesu. Zostały one celowo przemyślane tak, aby uczestnicy przyswoili sobie praktyczną wiedzę i podnieśli swoje kwalifikacje na danym stanowisku. To bardzo ważne, aby szkolenie odbyło się w formie praktycznej. W takim wypadku pracownicy mają możliwość bezbłędnego wdrożenia nowych rozwiązań we własnym środowisku pracy. Zajęcia z Lean Management zapewniają zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa wtedy, gdy w tym samym czasie stosuje się narzędzia, które służą poprawie efektywności procesu zarządzania.
Autor
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.