Czy dobrze jest zmienić przed zimą dywaniki welurowe na dywaniki z gumy?

Dobry kierowca pielęgnuje swój samochód regularnie go myjąc oraz zamawiając do niego wszelkie niezbędne akcesoria. Jednym z elementów niewątpliwie oddziałujących na czystość w aucie są dywaniki samochodowe, dzięki którym kurz lub innego typu zanieczyszczenia nie zbierają się wprost na podłodze, lecz na ich powierzchni.

Dywanik jest dużo prościej wyczyścić, niż tapicerkę, której wszak nie włożymy do pralki, by poddać ją porządnemu praniu. Użytkownicy pojazdów mogą wybrać 2 główne rodzaje dywaników, a mianowicie dywaniki welurowe oraz gumowe.

Ciekawe dane na opisywany temat poczytaj również tutaj. Jest w tamtym miejscu mnóstwo ciekawych danych, które będą bardzo wciągające.

Wielu z nich decyduje się na zimę zmienić pierwszy rodzaj na drugi.
Lexus LS 600h L
Opracował: © Lexus
Na podstawie: © Lexus
Czy warto jest to zrobić? Jeżeli zależy nam na czystości, jest to na pewno odpowiednia decyzja. dywaniki (poprzednia strona) samochodowe welurowe bez wątpienia lepiej prezentują się w aucie, jednak to właśnie wodoszczelna guma ochroni nas przed niespieralnymi zabrudzeniami podłogi w samochód. Guma dobrze zbiera nie tylko piasek, lecz także wodę, dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze. Potem wystarczy wyjąć pobrudzone dywaniki gumowe i umyć je pod bieżącym strumieniem, co jest łatwe i nie sprawia żadnego problemu. Do dywaników z weluru można wrócić na wiosnę, gdy nie męczy nas już ani szaruga, ani błoto pośniegowe. Dla dużej ilości ludzi są one dużo atrakcyjniejsze, ponieważ nadają przytulnego wyglądu i można dobierać różne kolory charakteryzowanych dywaników dopasowując je do barw będących we wnętrzu samochodu. Dobrze także dodać, iż guma jest prawie tak wytrzymała co welur, więc nie musimy bać się konieczności wymiany dywaników w środku sezonu – niewątpliwie posłużą nam o wiele dłużej. Wystarczy jedynie właściwie je czyścić, aby zachować czystość w samochodzie, a na pewno będziemy usatysfakcjonowani.


Inni czytali też

Firmowy rachunek z różnym oprocentowaniem i z różnorodnymi kwotami za prowadzenie konta

karta
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach karta płatnicze są coraz częściej wybieranym przez nas środkiem w momnecie, gdy przychodzi do wyjęcia pieniędzy z portfela. Wiadomo, że do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, więc szybko przyzwyczailiśmy się do kart płatniczych. Tego typu udogodnienie sprawdza się w wielu momentach naszej codzienności i spore grono osób nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez tego środka płatniczego.

Jeżeli chcemy całościowo zadbać o wygląd naszego auta, przydadzą się także pokrowce samochodowe. Dzięki nim można w prosty sposób zachować czystość foteli w samochodzie, gdyż nawet wylany sok nie powinien przez nie przesiąknąć. Pokrowiec można zdjąć i dać go do pralni albo samodzielnie wyprać w pralce nastawiając stosowny program. Dobrze jest pielęgnować swój samochód, abyśmy mogli bez wstydu zabrać bliskich z dworca czy zawieźć do domu kolegę z pracy. Czystość w aucie na pewno dobrze o nas świadczy.
2024-01-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.