Z jakiej przyczyny opłaca się korzystać z dofinansowań unijnych?

Właściciele firm muszą zmagać się z wieloma kłopotami – już od początku przygody z własną działalnością przechodzą ciężką walkę z formalnościami, zastanawiają się, jakie konto firmowe założyć, czy starczy im pieniędzy na rozkręcenie biznesu jak również w jaki sposób wyróżnić się na rynku. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw stara się o fundusze unijne - nie tylko firmy nowopowstałe, ale też te istniejących już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn opłaca się starać o otrzymanie dofinansowania?
flaga UE
Opracował: www.GlynLowe.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim z tego względu, że są to bezzwrotne pieniądze, więc w przyszłości nie będziemy zmuszeni ich oddawać. Pozyskaną gotówkę można przeznaczyć na inwestycje. Dzięki tej sumie zdecydowanie zaoszczędzisz własny wkład, jednak powinniśmy pamiętać, iż na początku należy osobiście opłacić dane przedsięwzięcie, a dopiero potem możemy starać się o zwrot kosztów.

Inni czytali też

Jak powiększyć skuteczność pracy?

praca
Opracował: Abd allah Foteih
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zastosowanie informatyki w różnych dziedzinach naszego życia jest niezmiernie szerokie. Dzięki niej w wielu przypadkach jesteśmy w stanie przyspieszyć ogromnie co niemiara procesów technologicznych, zwłaszcza w dużych firmach. Można zarówno śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że wykorzystanie narzędzi informatycznych dotyka już poniekąd każdego aspektu naszego życia. Niemniej natomiast wciąż wybitnie firm stosuje w swojej działalności nowoczesne rozwiązania informatyczne.


Przeprowadzony projekt może być dofinansowany w co najmniej 50 % jego wartości, więc się to naprawdę opłaca. Skorzystanie z pomocy znacznie wpływa na rozwój danej firmy i poprawę jej konkurencyjności. Zdecydowanie łatwiej jest wyróżnić się spośród konkurencji mając co pokazać, niż ledwo wiążąc koniec z końcem. Im więcej inwestycji, sprawniejszy rozwój i lepsze produkty, tym więcej klientów interesuje się danym przedsiębiorstwem oraz chce skorzystać z jego usług czy produkowanego asortymentu. Poza tym niewielkie przedsiębiorstwa niejednokrotnie martwią się, że nie mają szans na dofinansowanie, a to nieprawda, ponieważ fundusze europejskie dla małych firm są obecnie dużo łatwiejsze do uzyskania.

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, ubiegając się o dofinansowanie, powinna skonsultować się z odpowiednim doradcą, który nie tylko pomoże sformułować stosowny wniosek, ale także będzie wsparciem w bardzo często niełatwych do załatwienia procedurach. Opłaca się starać o dotacje, albowiem poza niniejszymi plusami, firmy (zobacz szkolenie bhp) korzystające z pieniędzy unijnych mogą nie tylko przeprowadzić wspomniane wcześniej innowacyjne projekty, ale również zainwestować w kursy dla pracowników lub nabyć nowy sprzęt udoskonalający działania prowadzone na terenie przedsiębiorstwa. Jak właściciel upora się z dofinansowaniem będzie mógł spokojnie podjąć decyzję jakie konto firmowe wybrać.

Dofinansowania europejskie w ekspresowy sposób umożliwią ci stworzenie rozpoznawalnej na rynku marki. Warto więc bliżej zaznajomić się z tym zagadnieniem.
2018-11-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.