Pieniądze
dolary
Opracował: Stan Dalone
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co to jest wirtualny kantor i jakie posiada plusy a jakie minusy?

Coraz więcej osób często wymienia waluty. Zwykle podróżujemy zarówno służbowo, jak również na wakacje, co związane jest z koniecznością zamiany naszych złotówek na waluty obowiązujące w państwie, do którego się udajemy. Jak się okazuje, najczęściej dokonujemy zakupu franków, dolarów oraz euro.
E-biznes, internet
Opracował: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu

Do kogo udać się z problemami prawnymi?

Prawo dotyczy nas wszystkich. Prawo jest niestety na tyle złożonym zbiorem zasad, że nieroztropnym jest oczekiwać, że każdy obywatel będzie pojmował każdy przepis, choć, przynajmniej w teorii, powinien. Na szczęście nie jesteśmy skazani na śledzenie przepisów pośród dziesiątków ksiąg i paragrafów.
kredyty gotówkowe
Opracował: christopher_brown
Na podstawie: http://www.flickr.com

Możemy spełnić swoje marzenia

Coraz częściej zdarza się tak, iż pożyczamy gotówkę, czasami od familii, a od czasu do czasu z banku, bo nie chcemy oczekiwać aż zbierzemy określoną kwotę, która dopomoże nam wypełnić marzenia, tylko pragniemy daną rzecz posiadać już i natychmiast. Jednak kiedy nie chcemy utracić na takiej pożyczce, to powinniśmy dokładnie zobaczyć co nam ona oferuje oraz w jaki sposób będzie przebiegała jej spłata.
finanse
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy wykorzystanie z usług bankowości jest dla nas słuszne?

W dniu dzisiejszym ogromnie trudno jest się obyć bez nakładów płatniczych. W pewien sposób można zarówno zaryzykować stwierdzeniem, że w wielu przypadkach posiadanie przez nas pieniędzy niejako predestynuje nasze marzenia, dlatego też niejednokrotnie czynimy wszelkie wysiłki, aby nasz stan portfela bezsprzecznie był wybitnie zasobny. Niemniej natomiast praktyka niezwykle wyraźnie pokazuje nam, że często to zadanie nas przerasta, tym samym potrzebne jest nam odpowiednie ale i w tym samym czasie efektywne wsparcie.
nieruchomości
Opracował: Francisco Anzola
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kaucja gwarancyjna - zastaw dla osoby wynajmującej nieruchomość

Większość z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo sklepowa musiała mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeśli nie odniesiesz to ma pieniądze na nową. Tak przynajmniej kiedyś było z butelkami i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.
praca
Opracował: Abd allah Foteih
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak powiększyć skuteczność pracy?

W dniu dzisiejszym wykorzystanie informatyki w różnych dziedzinach naszego życia jest niezwykle szerokie. Dzięki niej w szeregu przypadków jesteśmy w stanie przyspieszyć ogromnie co niemiara procesów technologicznych, zwłaszcza w dużych firmach. Można również śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że wykorzystanie narzędzi informatycznych dotyka już poniekąd każdego aspektu naszego życia. Niemniej wprawdzie wciąż ogromnie firm stosuje w swojej działalności nowoczesne rozwiązania informatyczne.
prawo
Na podstawie: www.morguefile.com

Po co komu radca prawny?

Z miejsca trzeba odpowiedzieć na pytanie napisane w tytule – tak, taki zawodowiec jest konieczny w każdym przedsiębiorstwie. Jego opłacenie to kolejny wydatek, całkiem spory zresztą, który obciąża budżet, jednak są to dobrze wydane pieniądze. Czemu tak się dzieje?
Transport i logistyka
Opracował: Luke Lawreszuk
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jaka gałąź gospodarki jest obecnie w najwyższym stopniu perspektywiczna?

W dniu dzisiejszym polska gospodarka otwiera przed nami niezmiernie szerokie możliwości wytwarzania dochodów. Każdy z nas bezsprzecznie chce je posiadać na jak najwyższym poziomie, niemniej jednakże nie zawsze posiadamy stosowną wiedzę oraz technologię, ale i także kapitał, aby zaimplementować w życie wybraną przez nas perspektywę pracy.
Małżeństwo na emeryturze
Opracował: Garry Knight
Na podstawie: http://www.flickr.com

Musimy się zainteresować naszymi pieniędzmi

Zazwyczaj jest tak, że interesujemy się tym ile pieniędzy mamy na koncie podstawowym, ile jeszcze możemy stracić. Jednak musimy również dokładnie śledzić informacje dotyczące naszego konta oszczędnościowego, jak oraz także tego, ile emerytury będziemy mieli otrzymać. Jeśli jeszcze posiadamy jakieś lokaty, lub akcje, to też powinniśmy być na bieżąco z tym, ile pieniędzy tak naprawdę w nich trzymamy oraz czy w razie czego jesteśmy zabezpieczeni na czarną godzinę.
windykacja
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Odzyskiwanie zobowiązań finansowych spoza Polski

Pozyskiwanie środków finansowych poza granicami kraju nie jest wcale takie proste, szczególnie wtedy, gdy pojawiły się problemy ze strony osób reprezentujących interesy firmy za granicą. Każdy bez wyjątku przedsiębiorca naturalnie musi wziąć pod rozwagę ryzykowanie zawodowe, powiązane z tym, że nie otrzyma pieniędzy w terminie, jednak w końcu na tym, by rozpocząć biznesy z sporą ilością przedsiębiorstw opiera się to, czy pójdzie do przodu jego interes. Nie ma potrzeby założyć, iż wszyscy kontrahenci to oszuści.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.