Dzięki poradom radcy dowiemy się, gdzie udawać się w momencie, gdy mamy plany założyć własną działalność gospodarczą

Zakładanie spółek na terenie Polski wymaga spełnienia szeregu wymagań formalnych, których załatwienie może trwać trochę czasu. W przypadku spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o bardzo wielu kwestiach.


Przepisy w naszym kraju są pod tym względem wyjątkowo surowe i nie nadają pola do różnego typu nadużyć. Każda umowa cywilna musi zawierać takie informacje, jak wzmianka o wspólnikach, precyzyjna data zawarcia umowy, czas funkcjonowania spółki czy wzmianki wyjaśniające, w jaki sposób zysk będzie rozdzielany. Współwłaścicielami w tego typu spółce nie muszą być tylko osoby fizyczne. Również spółki mogą zawierać takowe porozumienia.
prawo
Na podstawie: www.morguefile.com

Radca prawny na terenie Katowic jest taką osobą, która fachowo doradzi nam w bardzo ważnych sprawach, które tyczą spółek cywilnych. Dzięki jego poradom dowiemy się, gdzie pójść w chwili, gdy chcemy założyć własną działalność. Wizyta w Urzędzie Miasta bądź też Urzędzie Gminy jest w tym przypadku podstawą. Niezbędne jest wpisanie spółki (zobacz przekształcania spółek) do ewidencji działalności. Jest to płatne i kosztuje około 100zł. Wpis musi być profesjonalnie przygotowany i nie może posiadać żadnych braków. Odwiedzić należy też gro innych instytucji. Chodzi na przykład o Główny Urząd Statystyczny. W nim dostajemy REGON. Aby go pozyskać musimy przedłożyć odpowiedni wniosek. Później zostaje uzupełnienie formalności. Przez nie trzeba rozumieć załatwienie sobie pieczątki (poznaj więcej). Chociaż nie jest to dziś obowiązkową czynnością warto ją posiadać. Bezwarunkowo trzeba za to posiadać rachunek firmowy, który musi być założony. Prawnie posiadanie rachunku nie jest obowiązkowe, acz w praktyce nie mamy innego wyboru.


Kancelaria prawna na terenie Katowic jeśli tylko dostanie tego rodzaju zadanie może przeprowadzić rejestrację naszej działalności. Jeżeli pojawi się takowa potrzeba będzie ona odpowiedzialny za dopełnienie wszystkich kwestii powiązanych z formalnościami, które dotyczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak również i US. Dość często bywa tak, że ogarnięcie tychże instytucji jest bezspornie najtrudniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy.
2017-09-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.