Zarobek i jego odliczenia

Osoby podlegające zabezpieczeniu leczniczemu, mają zadanie zameldować do ubezpieczenia własnych członków rodziny, którzy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z odmiennego imienia z obwarowaniem niektórych przypadków.

Członkami rodziny są następujące postaci: dziecko osobiste, pociecha współmałżonka, dziecko zaadoptowane, potomek własnego dziecka, albo dziecko cudze, dla jakiego uczyniono pieczę, małżonek, pozostały z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym. Formularz ZUS ZCNA, to zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego Od 1 stycznia 2014 r. wzrosła wielkość składek na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców. Powstaje to ze przyrostu minimalnego uposażenia za pracę. W wypadku nowopowstałych przedsiębiorstw, również lepszego prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, jakie daje podstawę policzenia składek dla przedsiębiorców działających na rynku od jakiegoś okresu.
tajemniczy klient - materiały
Opracował: Julian Partridge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wzrosła również składka na ubezpieczenie zdrowotne. (Dowiedz się jak wyliczyć wynagrodzenie) Wpłata nienależytej opłaty pociąga za sobą następstwa, wobec tego wskazane jest przed czasem sprawdzić odmienione wielkości. Należne wynagrodzenie obciążane jest potrąceniami na składki ubezpieczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego, oraz zadatkami na podatek (usługi prawnicze we Wrocławiu) dochodowy osób fizycznych, według stawek aktualnych w miesiącu wypłaty uposażenia dla pracownika. Oprócz tego pracodawca musi zapłacić fragment składki zus dla przedsiębiorców z prywatnych środków.


Inni czytali też

Bezpłatny program magazynowy

kalkulator
Na podstawie: www.morguefile.com
Plan magazynowy to wprawne a równocześnie proste w obsłudze urządzenie do kierowania gospodarki magazynowej. Dzięki programowi w nieskomplikowany sposób będziemy mogli katalogować produkty przystępne w własnym składzie na wykazie towarów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.