Zarobek i jego odliczenia

Osoby podlegające zabezpieczeniu leczniczemu, mają zadanie zameldować do ubezpieczenia własnych członków rodziny, którzy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z odmiennego imienia z obwarowaniem niektórych przypadków.

Członkami rodziny są następujące postaci: dziecko osobiste, pociecha współmałżonka, dziecko zaadoptowane, potomek własnego dziecka, albo dziecko cudze, dla jakiego uczyniono pieczę, małżonek, pozostały z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym. Formularz ZUS ZCNA, to zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego Od 1 stycznia 2014 r. wzrosła wielkość składek na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców. Powstaje to ze przyrostu minimalnego uposażenia za pracę. W wypadku nowopowstałych przedsiębiorstw, również lepszego prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, jakie daje podstawę policzenia składek dla przedsiębiorców działających na rynku od jakiegoś okresu.
tajemniczy klient - materiały
Opracował: Julian Partridge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wzrosła również składka na ubezpieczenie zdrowotne. (Dowiedz się jak wyliczyć wynagrodzenie) Wpłata nienależytej opłaty pociąga za sobą następstwa, wobec tego wskazane jest przed czasem sprawdzić odmienione wielkości. Należne wynagrodzenie obciążane jest potrąceniami na składki ubezpieczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego, oraz zadatkami na podatek dochodowy osób fizycznych, według stawek aktualnych w miesiącu wypłaty uposażenia dla pracownika. Oprócz tego pracodawca musi zapłacić fragment składki zus dla przedsiębiorców z prywatnych środków.


Inni czytali też

Bezpłatny program magazynowy

kalkulator
Na podstawie: www.morguefile.com
Projekt magazynowy to zaawansowane a jednocześnie proste w obsłudze urządzenie do prowadzenia gospodarki magazynowej. Dzięki programowi w banalny sposób będziemy mogli katalogować towary przystępne w własnym składzie na rejestrze artykułów.

Odmiennie wygląda zagadnienie, jeżeli pracujemy na umowa zlecenie. Sposób wyliczenia różni się w stosunku od tego, z kim podpiszemy umowę. Jeśli ze studentem, poniżej 26 roku życia, w ich sytuacji nie ma przymusu opłacania składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Inaczej będzie wyglądać sprawa, gdy podpiszemy umowę zlecenie z osobą, jaka już podlega ubezpieczeniom społecznym np. jest zatrudniony u odrębnego chlebodawcy. W sytuacji owej osoby odliczamy składkę na ubezpieczenie zdrowotne i zadatek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
2019-04-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.