Rola gazetek promocyjnych czyli dlaczego tego typu forma reklamy jest tak skuteczna we współczesnym handlu.

Wraz z otwarciem w Polsce hipermarketów zaczęła się epoka gazetek reklamowych, co do dnia dzisiejszego można zobaczyć w praktycznie każdym domu czy bloku przed wejściem. Ta metoda promocji od kilkunastu lat funkcjonuje na naszym rynku, i po dziś dzień jest ogromnie popularna pośród klientów.


Jedną z podstawowych zalet tego typu gazetek jest możliwość pokazania w jednym miejscu większej ilości usług albo produktów które stanowią ofertę danej firmy. Z tego też powodu bardzo często korzystają z tego głównie duże markety, sieci sklepów kosmetycznych albo odzieżowych, a także AGD i RTV . Gazetki oparte są przede wszystkim na fotografiach, najczęściej na każdej stronie gazetki umieszcza się parę towarów, bardzo ważnym elementem jest również właściwie wyeksponowana cena, która ma skusić klientów do odwiedzenia sklepu. Gazetki najczęściej wykorzystuje się podczas różnych promocji lub wyprzedaży, coraz częściej ukazują się w nich także informacje o nowych, waśnie promowanych towarach.

gazetka promocyjna
Na podstawie: pixabay.com
Badania pokazują, że większość z nas przynajmniej raz na miesiąc miała styczność z jakąś promocyjną gazetką, np. , a to z kolei przekłada się na podobnie dużą ilość osób, które na tej podstawie zdecydowały się na zakupy. Na podstawie tych badań widać więc, że promocje gazetki mają ogromną skuteczność, daleko w tyle zostawiając inne sposoby promocji i reklamy. Trudno się więc dziwić, że od kilkunastu lat wykorzystywane są przez każdą sieć marketów, a w ostatnim czasie nawet przez niewielkich sprzedawców na lokalnych rynkach, którzy chcieliby również dotrzeć do klientów.


A z kolei oni za najbardziej zachęcające do odwiedzenia danego sklepu uważają obniżki cen - tu doskonale sprawdza się metoda porównawcza, gdzie obok starej, wysokiej ceny drukuje się nową, znacznie niższą.

Nie zwlekaj! Jeśli ciekawi Cię nasz wpis, to kolejny interesujący artykuł (http://www.exodevelopment.pl/apartamenty-brzozowe/mieszkanie-21/) znajdziesz w tym linku. Przekaż nam własny komentarz - będzie nam bardzo przyjemnie.

Bardzo dużym plusem promocyjnych gazetek jest również możliwość sprawdzenia funkcji oferowanych sprzętów - na przykład gazetka obejmująca promocje elektronika ma często zestawienie kilku różnych promowanych urządzeń, co w dużym stopniu może ułatwić klientowi wybór.
2020-11-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.