To bardzo istotne abyś pomyślał przed pójściem na studia

Każda osoba, która skończyła niedawno studia jest teraz w nieco innej rzeczywistości. Oto po dwudziestu czterech latach życia beztroskiego, kiedy rodzice nas utrzymywali, doszło do tego, że jedzenie samo nie pojawia się w lodówce, że pasta do zębów nie pojawia się sama w łazience, że za gaz trzeba płacić, tak jak za pokój i resztę rzeczy, o których wielu młodych ludzi wcześniej nie myślało.


studia
Oczywiście to nie do końca prawda. Obecnie większość młodych ludzi pracuje już podczas nauki. Pracują po nocach, aby mieć możliwość opłacić akademik, do tego muszą się dużo uczyć, a jeszcze w tym wszystkim warto odnaleźć czas na jakąś zabawę.

Nie brakuje jednak też takich, którzy przez całe studia balują i udaje im się jakoś przejść przez sesję a kiedy skończą już uczelnię są w ciężkim szoku, że trzeba rozpocząć jakąś pracę, cały świat wywala im się do góry nogami.

Otrzymanie pracy nawet z dyplomem wyższej uczelni stało się teraz dość skomplikowane. Naturalnie jeśli ktoś ukończył bardzo dobry profil i rewelacyjnie się uczył, posiada na swoim koncie sukcesy i praktyki w zawodzie, nie będzie miał problemów. Większość jednak młodych osób na studiach marnuje dużo czasu, zamiast zakuwać i szukać praktyk, wolą imprezować. Wynika to po trosze stąd, że dzisiaj na wyższe uczelnie dostają się właściwie wszyscy. Jest bardzo dużo placówek, również tych o niezbyt wysokim poziomie kształcenia, często płatnych, które zarabiają na tym, że dzisiaj studia są podstawowym właściwie wykształceniem. Więcej na http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/konsultant-telefoniczny

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.