Sprężarka - zasady działania

Wiele wynalazków bywa niedocenianych, mimo szerokiej powszechności użycia. Każdy słyszał o silnikach odrzutowych i spalinowych, o rakietach kosmicznych i superkomputerach. Niestety mało kto zna rolę, jaką w postępie naukowych odgrywa niepozorna sprężarka.
Bez maszyny, która zwiększa ciśnienie gazów, nie mielibyśmy w domu odkurzacza, suszarki do włosów i lodówki . W warsztatach nie używano by szlifierek, wiertarek i kluczy na sprężone powietrze. Musielibyśmy też zawsze manualnie pompować opony. Na budowie nie pojawiłyby się młot pneumatyczny >>> szybkozłącze, urządzenia do piaskowania i do malowania natryskowego. Nowoczesne silniki turboodrzutowe nie mogłyby w ogóle działać. Bolidy Kubicy nie rozwijałyby zawrotnych prędkości. W gazociągach nie płynąłby gaz.

Inni czytali też

Potrzebujesz fachowego sklepu w którym znajdziesz opony do swojego samochodu?

opony samochodowe
Opracował: CONCAVO WHEELS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli potrzebujesz nowych opon do swojego samochodu, na pewno musisz przede wszystkim zajrzeć na naszą witrynę internetową. Portal, na którym został zbudowany nasz sklep internetowy z oponami cieszy się coraz większą popularnością. Często staramy się, aby w naszym sklepie każdy mógł kupić dokładnie takie opony, jakich poszukuje. Na początek warto zwrócić także uwagę na fakt, że w naszym sklepie oferowane są zwykle wielce niskie ceny.


Widać jak na dłoni, że funkcjonalność sprężarek jest ogromna. Taki jest także wybór sprzedawanych na świecie modeli tego urządzenia. Najstarsze i najprostsze są sprężarki tłokowe (wydajny kompresor znajdziesz tu), pracujące przy funkcjonowaniu młota pneumatycznego. Gaz (powietrze) jest w sprężarce ściśnięty przez pracę tłoka, pchanego przez silnik spalinowy. Analogicznie zasilane są też sprężarki śrubowe, z zastrzeżeniem, że w nich ciśnienie jest wytwarzane przez dwie wirujące śruby. Zbliżone rozwiązanie używają sprężarki spiralne, gdzie śruby (dystanse do zbrojenia) są zastępowane przez dwie synergiczne spirale.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.