Czego dotyczy branża hutnicza?

Wyroby hutnicze określane są różnego typu produkty otrzymywane ze stali i różnego typu stopów metali. Za dystrybucję ich w takiej formie odpowiedzialne są huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie takich zakładów są też nierzadko usługi z zakresu metalurgii.
Blachy
Opracował: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przykładem tego typu produktów są blachy walcowe. Mogą one mieć standardową grubość albo też robionej do potrzeb określonego zamówienia. Blachy takiego typu mogą mieć różne grubości, począwszy od cienkich, których grubość może sięgać nawet dwóch milimetrów, ale również istnieje opcja zamówienia blach walcowanych o dużo grubszym przekroju, przekraczających nawet sto milimetrów grubości.

Blachy czarne - warte przeczytania - walcowane są na gorąco i mają możliwość przyjmowania kształtów takich jak kręgi, arkusze i inne. Liczne zakłady wyrabiające tego typu wyroby oferuje klientowi kilka typów chemicznego obrobienia określonego surowca, w zależności od jego specyfiki i jego właściwości chemicznych. Przykładem blach walcowanych na gorąco są konstrukcyjne czy też blachy kawałkowe a więc materiały o wyjątkowej twardości - blachy kawałkowe w promocyjnej cenie.

Obróbka stali w hucie
Opracował: Paul Lindsey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Innym przykładem wyrobów z dziedziny wyrobów hutniczych są blachy walcowane na zimno. Są one przeznaczone do formowania. Innym typem produktów z zakresu wyrobów hutniczych są stale powlekane organicznie. Stosuje się je do elewacji oraz w trakcie budowania, zarówno do produkcji rynien, jak i do stalowych konstrukcji ochronnych.

Inni czytali też

Księgowość jest zawsze na czasie

księgowość
Opracował: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Nie wszyscy są stworzeni do zajmowania się papierkową robotą. Dla wielu matematyka jest czymś trudnym. Dlatego stale na naszym rynku poszukiwani są księgowi. Ludzie, którzy mają głowę na karku. Nie obawiają się pracy przy papierach i matematyka nie jest im straszna. Choć dziś trzeba stwierdzić, że księgowość wrocław to w dużej mierze praca przy komputerze. W dzisiejszych czasach trzeba znać się na programach komputerowych, które ułatwiają pracę ludziom zajmującym się księgowością. Dlatego jeśli chcielibyśmy być najlepszymi w swej dziedzinie musimy stale sprawdzać, co dzieje się na rynku. Nie da się po prostu stale pracować starymi metodami.


Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją stali i wyrobów z metalu stanowią podstawę dla wielu innych dziedzin gospodarki. Wyroby tego rodzaju są wykorzystywane do produkcji niemalże wszystkich urządzeń i maszyn i wielu innych. Sprzedaż wyrobów hutniczych (jak: stal martenzytyczna) ma miejsce między innymi do branży górniczej, gdzie wyjątkowa twardość stali wpływa korzystnie na to, że maszyny górnicze - pod tym linkiem - mają wyższą wytrzymałość, co bezpośrednio przekłada się na czas przestojów podczas wykonywania prac górniczych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.