Kieszonkowy przewodnik po kantorach

Kantory to instytucje, w których potencjalni klienci mogą zamienić gotówkę na dowolny, konieczny im w danym czasie środek płatniczy. Obecnie każdy klient ma sposobność wyboru pomiędzy kantorem stacjonarnym a kantorem internetowym. Czym się odróżniają?
kantor w centrum handlowym
Opracował: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najistotniejszy jest fakt, iż do kantoru stacjonarnego idziemy osobiście. Interesant nie musi się martwić, że fundusze, które chce zamienić, nagle się rozpłyną - gotówka wymieniana jest w bezpieczny sposób. Ponadto kantor tradycyjny jest bardzo łatwo dostępny. W większych miastach można wyszukać co najmniej kilkanaście punktów wymiany walut. Jeśli chcemy je szybko wyszukać, trzeba wpisać w Google właściwą frazę, np. „kantor (link) Wrocław”. Obok kantorów przechodzimy w drodze do pracy, na spacerze i podczas zakupów. Musimy tylko zatrzymać się w jednym z nich i zrealizować stosowną transakcję. Jeżeli kilka kantorów znajduje się nieopodal siebie, można sprawdzić, jaki jest dzisiaj np. kurs euro - kantor we Wrocławiu, aby wybrać najbardziej opłacalną opcję. Wahania nie powinny być znaczne. Kursy walut udostępnione są na tablicach z kursami. Warto dodać, iż w kantorach tradycyjnych powinniśmy mieć na uwadze spread w wysokości około kilku procent . Jeżeli chcemy wymienić większą gotówkę, możemy liczyć na lepszy kurs.
Nie są przy tym konieczne żadne formalności. Jeśli zaś chodzi o kantory internetowe, interesanci czasem boją się dokonywać w nich transakcji, gdyz nie ufają metodom ich działania i niepokoją się o utratę własnych funduszy. Jednak powoli się to zmienia, przede wszystkim z tej racji, iż spread jest tutaj dużo mniejszy aniżeli w przypadku kantorów tradycyjnych. Interesanci mogą odczuwać różnicę głównie, jeżeli zamieniają większe kwoty. Drugą niewątpliwą zaletą kantorów internetowych jest wygoda transakcji. Petenci pragnący dokonać transakcji nie muszą wychodzić z domu, a cała operacja odbywa się przy pomocy kilku kliknięć na stosownej stronie internetowej. Co więcej, kantory online są czynne 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Należy jednak wspomnieć, iż czasami konieczne jest posiadanie konta walutowego. Mając na uwadze różnice między kantorami stacjonarnymi a kantorami internetowymi łatwiej będzie nam zadecydować, którą wersję wybrać. Najważniejsze to zrealizować opłacalną transakcję i w szybki sposób wymienić gotówkę na pożądaną walutę.


Inni czytali też

W jakim przypadku korzystanie z internetowego kantoru pozostaje korzystne?

wykres wartości walut
Opracował: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz więcej ludzi załatwia wiele kwestii finansowych dzięki internetowi. W sytuacji wielu transakcji, nie musimy nawet opuszczać mieszkania, by wpłacić bądź też uzyskać nasze środki. Identycznie sprawa wygląda z kantorami, które także powoli przenoszą się do przestrzeni internetowej. I nic w tym dziwnego, obecnie programy informatyczne dają nam ogromny potencjał wykonywania operacji pieniężnych również i w tej materii.
2019-10-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.