Wynajem czy leasing

Wynajem czy leasing? Oto dylemat, który nie pozwala zasnąć spokojnie przedsiębiorcom mającym w planach usprawnienie działalności. Na którą propozycję się zdecydować?


Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i gwarantują coraz szerszą ofertę. Zaletą tej koncepcji jest nieduża ilość formalności (na ogół należy wykazać jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez żadnych ograniczeń czasowych, (na dowolny okres), a im jest on dłuższy, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za konserwację i naprawy maszyn, o ile, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Minusem tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie mieć ich w ofercie lub właśnie mogły zostać wypożyczone), jak również stosunkowo wysokie opłaty.
przebudowa budynku
Opracował: Public domain: Use these pix for any purpose
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to dogodne rozwiązanie dla prac tymczasowych w budownictwie i zabezpieczenia nagłej potrzeby rozbudowania parku maszynowego.
Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, jednak trzeba mieć na uwadze, że po wygaśnięciu umowy maszyna wraca do wypożyczalni, a pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma możliwości jej wykupu, w związku z tym nie staje się ona jego własnością.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.