Ogumienie należy wymieniać, ponieważ muszą być dostosowane do pory roku

Troszczymy się o własny samochód, robimy przeglądy, naprawiamy konieczne rzeczy, myjemy go, lecz jednocześnie dosyć często nie pamiętamy o oponach. O tym, by obejrzeć, jaki jest ich stan, czy jeszcze są właściwe do użytku, czy być może trzeba je odmienić, bo już właściwie nie trzymają się drogi i nie zapewniają nam żadnego bezpieczeństwa podczas podróży.


Opony na lato należy przemienić w odpowiedniej temperaturze

opona
Opracował: Pete Gregoire
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj o oponach myślimy sobie raz na pół roku, kiedy to warto je odmienić w zależności od pory. Inne są na zimę, ponieważ ułatwiają nam jazdę po śniegu oraz równocześnie zapobiegają wpadnięciu w poślizg, a jednocześnie inne są na opony na lato.

Kiedy uznasz, że warto poznać więcej szczegółów związanych z prezentowaną tutaj problematyką, zerknij pod link - tam znajdziesz podobne zagadnienia.

Tu idzie o to, aby odpowiednio uczepiały się suchej nawierzchni oraz jednocześnie, aby w miarę właściwie radziły sobie z padającym deszczem. Naprawdę ważne jest to, żeby nasze opony miały właściwy bieżnik oraz by nadawały się do używania, gdyż to przecież od nich w głównej mierze zależy nie tylko przyczepność, ale równocześnie także oraz to, jak długa będzie nasza droga hamowania.


Opony przemysłowe również są ważne

opona
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Każdy pojazd, który musi się przesuwać wyposażony jest w opony, bo to właśnie dzięki nim ma szansę się poruszać. Oczywiście inne są opony do wozu, a inne są opony przemysłowe, które zakładane są na przykład w wózkach widłowych. Wyróżnia je nie tylko rozmiar, lecz też oraz zastosowanie, gdyż na przykład wózki widłowe przeważnie poruszają się po halach i magazynach, gdzie posadzki są dość śliskie, a więc ich opony powinny być tak skonstruowane, aby nie wpadały w poślizg oraz by dosyć łatwo można było je prowadzić i żeby również były odporne na przebicia, jeżeli zdarzy nam się najechać na gwóźdź, albo inną ostrą krawędź.

Opony mają ważne zadanie

Opony są bardzo istotne, dużo od nich zależy, a nierzadko mogą nam one uratować życie. Niestety zazwyczaj o tym nie myślimy, nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładamy sporych wysiłków, by wóz był sprawny, aby wszystko w nim idealnie funkcjonowało, ale równocześnie nie myślimy o tym, że także w tej kwestii powinniśmy być bardzo uważni i jeśli tylko dostrzegamy, że opona jest już nazbyt zjechana, to natychmiast musimy ją wymienić.
2020-09-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.