Z jakiego powodu warto zadbać o sprawną gaśnicę?

Życie bywa nieprzewidywalne. Ilość niebezpieczeństw, które każdego dnia czekają na człowieka jest naprawdę bardzo duża, toteż trzeba postarać się przed nimi uchronić. Niestety, dużo osób bagatelizuje ewentualne zagrożenia, co jest raczej błędem. Przykładem mogą być między innymi kierowcy, którzy nie dbają o to, by w ich autach zawsze znajdowała się dokładnie wyposażona apteczka.
Czerwona gaśnica
Opracował: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych elementów w każdym aucie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. Podczas wypadku, gdy istnieje prawdopodobieństwo wybuchu lub zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale także osoby, jakie się w nim znajdują albo są w jego bliskim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe przeważnie są naprawdę niewielkie, nie zabierają tym samym dużo miejsca, a ich ceny są raczej niskie.

Podobną gaśnicę trzeba mieć także w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona niezbędna. Poza tym, można
Ludzie korzystający z gaśnicy
Opracował: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Na podstawie: http://www.flickr.com
uprzednio przetrenować sposób jej użytkowania, co będzie gwarancją, że w sytuacji zagrożenia każda osoba będzie umiała się nią dobrze posłużyć. Gaśnice domowe są nieco większe, jednakże także bez trudności można je dostać. Tego rodzaju asortyment najczęściej oferują przykładowo sklepy z wyposażeniem BHP. Oczywiście, priorytetem jest regularne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak również domowa, jest sprawna. Często bowiem zdarza się, że gdy posiada się ją już bardzo długi czas, sprzęt może w znaczącym momencie zawieść (sprawdź dodatkowe informacje).

Gaśnice nie są sporym wydatkiem, a czasami ratują ludzkie życie i zdrowie. Należy o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobowiązani do ich przewożenia w pojeździe, jednak bardzo często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest dużą nieodpowiedzialnością. Przed zakupem należy zorientować się, jakie gaśnice są faktycznie najbardziej polecane. Na dodatek, należy też szczegółowo przemyśleć miejsce, w którym gaśnice się będzie przechowywało, zwłaszcza w domu. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, żeby móc jej użyć w razie takiej konieczności. Kupno gaśnicy nie jest dużym problemem, a może okazać się pomocne.


Inni czytali też

Wiele jest zależne od tego na czym ćwiczymy

sprzęt do ćwiczeń
Opracował: Stefan Krasowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znacznie więcej wydajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest sprzęt na którym trenujemy. Przez to właśnie decydując się na sprawunek swoich sprzętów do ćwiczeń, jak i również na pójście do siłowni, pragniemy posiadać pewność, że wykorzystujemy z takich urządzeń, które są najlepsze, które proponują nam najwięcej funkcji do wybrania, a co się z tym wiąże, które pozwalają nam wszystko dobrać odpowiednio do siebie.
Na podstawie: Gemmar.com.pl
2014-09-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.