Z jakiego powodu warto zadbać o sprawną gaśnicę?

Życie bywa nieprzewidywalne. Ilość niebezpieczeństw, które każdego dnia czekają na człowieka jest naprawdę bardzo duża, toteż trzeba postarać się przed nimi uchronić. Niestety, dużo osób bagatelizuje ewentualne zagrożenia, co jest raczej błędem. Przykładem mogą być między innymi kierowcy, którzy nie dbają o to, by w ich autach zawsze znajdowała się dokładnie wyposażona apteczka.
Czerwona gaśnica
Opracował: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych elementów w każdym aucie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy.

Gdy już przeczytasz ten tekst, to zerknij też na podobne wpisy (https://panko.pl/), które zawierają nie mniej interesujące informacje - one niezwykle Cię zaabsorbują.

Podczas wypadku, gdy istnieje prawdopodobieństwo wybuchu lub zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale także osoby, jakie się w nim znajdują albo są w jego bliskim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe przeważnie są naprawdę niewielkie, nie zabierają tym samym dużo miejsca, a ich ceny są raczej niskie.

Podobną gaśnicę trzeba mieć także w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona niezbędna. Poza tym, można
Ludzie korzystający z gaśnicy
Opracował: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Na podstawie: http://www.flickr.com
uprzednio przetrenować sposób jej użytkowania, co będzie gwarancją, że w sytuacji zagrożenia każda osoba będzie umiała się nią dobrze posłużyć. Gaśnice domowe są nieco większe, jednakże także bez trudności można je dostać. Tego rodzaju asortyment najczęściej oferują przykładowo sklepy z wyposażeniem BHP. Oczywiście, priorytetem jest regularne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak również domowa, jest sprawna. Często bowiem zdarza się, że gdy posiada się ją już bardzo długi czas, sprzęt może w znaczącym momencie zawieść (sprawdź dodatkowe informacje).

Gaśnice nie są sporym wydatkiem, a czasami ratują ludzkie życie i zdrowie.

Omawiane w tym poście zagadnienia Cię intrygują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tutaj - to bardzo użyteczna propozycja (https://www.olejnik.pl/) dla miłośników takiej problematyki.

Należy o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobowiązani do ich przewożenia w pojeździe, jednak bardzo często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest dużą nieodpowiedzialnością. Przed zakupem należy zorientować się, jakie gaśnice są faktycznie najbardziej polecane. Na dodatek, należy też szczegółowo przemyśleć miejsce, w którym gaśnice się będzie przechowywało, zwłaszcza w domu. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, żeby móc jej użyć w razie takiej konieczności. Kupno gaśnicy nie jest dużym problemem, a może okazać się pomocne.


Inni czytali też

Ogumienie należy wymieniać, ponieważ muszą być dostosowane do pory roku

opony
Opracował: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Dbamy o własny wóz, wykonujemy przeglądy, naprawiamy konieczne rzeczy, myjemy go, lecz jednocześnie dość często zapominamy o oponach. O tym, żeby obejrzeć, jaki jest ich stan, czy jeszcze są właściwe do jazdy, czy być może trzeba je odmienić, bo już praktycznie nie trzymają się drogi oraz nie zapewniają nam żadnego bezpieczeństwa w czasie podróży.
Na podstawie: Gemmar.com.pl
2020-05-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.