Z jakiego powodu warto zadbać o sprawną gaśnicę?

Życie bywa nieprzewidywalne. Ilość niebezpieczeństw, które każdego dnia czekają na człowieka jest naprawdę bardzo duża, toteż trzeba postarać się przed nimi uchronić. Niestety, dużo osób bagatelizuje ewentualne zagrożenia, co jest raczej błędem. Przykładem mogą być między innymi kierowcy, którzy nie dbają o to, by w ich autach zawsze znajdowała się dokładnie wyposażona apteczka.
Czerwona gaśnica
Opracował: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych elementów w każdym aucie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. Podczas wypadku, gdy istnieje prawdopodobieństwo wybuchu lub (Zobacz też: zaopatrzenie biur wrocław) zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale także osoby, jakie się w nim znajdują albo są w jego bliskim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe przeważnie są naprawdę niewielkie, nie zabierają tym samym dużo miejsca, a ich ceny są raczej niskie.

Podobną gaśnicę trzeba mieć także w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona niezbędna. Poza tym, można
Ludzie korzystający z gaśnicy
Opracował: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Na podstawie: http://www.flickr.com
uprzednio przetrenować sposób jej użytkowania, co będzie gwarancją, że w sytuacji zagrożenia każda osoba będzie umiała się nią dobrze posłużyć. Gaśnice domowe są nieco większe, jednakże także bez trudności można je dostać. Tego rodzaju asortyment najczęściej oferują przykładowo sklepy z wyposażeniem BHP. Oczywiście, priorytetem jest regularne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak również domowa, jest sprawna. Często bowiem zdarza się, że gdy posiada się ją już bardzo długi czas, sprzęt może w znaczącym momencie zawieść (sprawdź dodatkowe informacje).

Gaśnice nie są sporym wydatkiem, a czasami ratują ludzkie życie i zdrowie. Należy o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobowiązani do ich przewożenia w pojeździe, jednak bardzo często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest dużą nieodpowiedzialnością. Przed zakupem należy zorientować się, jakie gaśnice są faktycznie najbardziej polecane. Na dodatek, należy też szczegółowo przemyśleć miejsce, w którym gaśnice się będzie przechowywało, zwłaszcza w domu. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, żeby móc jej użyć w razie takiej konieczności. Kupno gaśnicy nie jest dużym problemem, a może okazać się pomocne.


Inni czytali też

Wieloetapoty proces wytwarzania dedykowanych produktów takich jak prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

produkcja w firmie odlewniczej
Opracował: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Maszyny odlewnicze są wysoce zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje właściwych materiałów i procesów technologicznych w czasie produkcji. Skomplikowane mechanizmy hydrauliczne w zestawieniu ze stalą o wysokiej trwałości umożliwiają przenoszenie ogromnych ciężarów, które nie byłyby możliwe do przetransportowania w żaden inny sposób. Każdy, nawet najdrobniejszy element powinien spełniać stawiane mu wymogi.
Na podstawie: Gemmar.com.pl
2023-02-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.