Waluta za granicą

Lato na półmetku. Jedni z nas jeszcze nie zdążyli ochłonąć po ekscytującej wycieczce, inni tak długo wyczekiwany urlop mają wciąż przed sobą. Jeżeli marzą nam się zagraniczne wojaże, powinniśmy zastanowić się w którym miejscu wymienić złotówki na walutę kraju, do którego się udajemy. W sytuacji dokonania nieprzemyślanego wyboru, koszty wymiany większej ilości gotówki mogą być bowiem zawyżone.
tablica z kursami walut
Opracował: Gidzy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kupno mniejszych ilości waluty nie powinien stanowić problemu, gdyż zakładając, że operacja nastąpi po zawyżonym kursie, różnica będzie nieduża. Wszystko komplikuje się jednak, gdy turysta zamierza zakupić kilkaset euro – na takiej operacji, której dokonaliśmy w przypadkowo wybranym miejscu, możemy ponieść sporą stratę.

2 euro
Opracował: Nicholas Frisardi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chyba, że przeprowadzimy transakcję w kantorze... Pozytywną stroną wymiany pieniędzy w kantorze walutowym jest to, iż w tego rodzaju przedsiębiorstwach, poza powszechnie znanymi walutami takimi jak, jak euro czy dolary, znajdziemy też waluty wielu innych krajów. Każdy, kto był zainteresowany zakupem np. tajskich bahtów czy rupii indonezyjskich, wie że wcale nie jest tak łatwo znaleźć punkt, który nimi handluje. Oczywiście wyjeżdżając po świecie możemy przecież wziąć ze sobą ogólnodostępne euro lub dolary i wymienić je po przybyciu na obowiązującą w danym kraju walutę – warto jednak zawsze mieć ze sobą przynajmniej niewielką ilość lokalnej gotówki, tak aby mieć fundusze np. na przejazd z lotniska do hotelu. Owszem, środki jesteśmy w stanie wymienić zaraz po wylądowaniu na lotnisku, jednak tutejsze kantory zapewne będą oferowały zaniżone kursy popularnych walut niż lokalne jak www.dorex.com.pl.

Poza tym, znalezienie kantoru oferującego dobry kurs interesującej nas waluty może zająć dużo czasu. Wskazane jest więc, przed podróżą – w kraju, zainteresować się wymianą waluty. Poszukując kantoru, chcąc sprawdzić kursy przed wymianą, warto zajrzeć do internetu, wpisując w wyszukiwarce frazę: kursy walut kantor Wrocław.
Gdy mimo wszystko zdecydujemy się na wymianę gotówki za granicą, powinniśmy pamiętać, że przy wymianie większej ilości waluty (więcej tutaj) w kantorze dopuszczalna jest możliwość negocjowania kursu.


Inni czytali też

Czy dokonywanie inwestycji funduszy to niepewność czy pomyślna okazja?

waluta Euro
Opracował: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Giełda to miejsce gdzie natrafiają na siebie tysiące a może i miliony ludzi biznesu. W naturze nie ma nic za darmo. Jeśli mamy zamiar zarabiać na dokonywaniu inwestycji kapitału , musimy zgłębić tajniki wiedzy o tym jak dokonywać inwestycji kapitału oraz nabyć umiejętność zrozumienia niebezpieczeństwa.
2017-12-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.