Własna firma

Własne przedsiębiorstwo jest marzeniem wielu Polaków. Praca na własny rachunek i wysoka płaca kusi dużej liczby osób. Jeszcze bardziej kusząca jest możliwość uzyskania dużej pomocy finansowej dla startującego przedsiębiorcy z dobrym planem. Na dzień dzisiejszy funkcjonuje pewna liczba programów pomocy finansowej dla osób planujących własną działalność. Wystarczy jedynie innowacyjny pomysł, razem z solidnym planem biznesowym i można otrzymać wysokie wsparcie z lokalnego urzędu miejskiego czy z jednego z przedsięwzięć wspierania przedsiębiorczości, zarządzanych przez Unię Europejską.
aerykańskie monety
Opracował: Paula Lively
Na podstawie: http://www.flickr.com
Im bardziej nowatorska idea, tym więcej szans że dofinansowanie zostanie przyznane. W takim przypadku można też uzyskać najwyższe dostępne dofinansowanie z nawet kilku źródeł w tym samym czasie.

Inni czytali też

Jak odnaleźć rzetelny bank?

oszczędności
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym bardzo wiele mówi się na temat szeroko rozumianej bankowości. Praktyka rzecz jasna pokazuje nam, że stała się ona w pewnej mierze niesłychanie ważnym elementem naszego codziennego życia, z którego bez wątpliwości z nas chce bądź już kiedyś w przeszłości po wielokroć skorzystał. Przechowywanie pieniędzy w domu bowiem stało się dzisiaj nadzwyczaj trudne, ze względu na postępującą inflację oraz w wielu przypadkach stratę powinno się pieniądza.


Jeśli braknie pieniędzy Kredyt na start dla firm (na stronie bgz.pl) jest najlepszą alternatywą dla dotacji. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób wymagających znacznej gotówki na początek, a największa dotacja nie wystarcza. Banki nierzadko udostępniają bardzo korzystne warunki kredytowania, klient firmowy może bowiem przynieść bankowi duży zysk w perspektywie wielu lat. Nie dziwi więc opcja zatrzymania rat kredytu, czy usługa zwiększenia okresu kredytowania. Większa część przedsiębiorców na starcie korzysta z kredytów, zdarza się to także w kolejnych okresach działalności firmy – przykładowo w sytuacji rozwoju firmy. Oferta banków dla firm Banki dysponują bogatą ofertą skierowaną do osób prowadzących własną firmę. Dużo korzyści w tej sferze zapewniło wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Co prawda stosowanie tej samej waluty we wszystkich państwach Unii jest w cieniu kryzysu coraz mniej możliwe, jednak Unia pociąga za sobą dużo swobód w bankowości. Przykładem takiej swobody jest tzw. przelew SEPA (tu dowiesz się znacznie więcej: ), umożliwiający szybki transfer gotówki w obrębie państw członkowskich.

Do tej pory realizowanie tego przelewu było drogie i zabierało wiele czasu. Opcja korzystania z banków za granicą wywołała także znaczny rozwój lokalnej bankowości – teraz oferty są atrakcyjniejsze cenowo i oferują więcej przywilejów niż dotychczas.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.