Czy warto lokować pieniądze na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za prowadzenie go musze już płacić? Odpowiedź jest prosta, to zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To naprawdę dobra oferta. Kiedy pomyślimy sobie, że czasem koszt prowadzenia konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że musimy, co miesiąc uiszczać opłatę w wysokości dziesięciu złotych, czyli w okresie całego roku sto dwadzieścia złotych idzie na prowadzenie konta.
bank
Na podstawie: http://pixabay.com
W chwili, kiedy korzystamy z dwóch bankomatów w naszej miejscowości i należą one bankomatów banku, w którym mamy konto, czyli są bezpłatne, to, po co płacić za rzeczy, z których nawet nie korzystamy. Tak, więc gdy podjęliśmy decyzję o założeniu konta sprawdźmy dokładnie na jakiś zasadach będzie ono prowadzone - , bo może okazać się, że konto, które oferuje wybrany przez nas bank nam nie odpowiada. W większości banków są takie oferty, ale nie wszyscy o nich mówią.

Inni czytali też

Interesujesz się prawem? Zapraszamy tu!

Książki prawnicze
Opracował: Brian Holland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdefiniowanie prawa sprawia problemy nie tylko prawnikom. Załóżmy więc, że ilu prawników - tyle definicji prawa. Jednak prawo powinno być spójne i nie pozostawiać niedomówień ani luk umożliwiających jego różną interpretację lub omijanie go. Niestety w Polsce tworzeniem prawa zajmują się nie prawnicy a politycy, co często skutkuje kiepskim poziomem aktów prawnych. Gdyby politycy chcieli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa to księgarnia prawnicza jest miejscem, które powinni odwiedzić.


Unijne przepisy, normy i obowiązki to jedno, nie zapominajmy, że poza nimi mamy jeszcze swoje prawa. Do jednego z naszych praw należy między innymi pozyskiwanie dotacji unijnych - . Tu w zależności, na co tak naprawdę potrzebujemy środków. Dotacje unijne są przyznawane rolnikom, mogą też trafić do osób chcących rozkręcić swój biznes. Jeżeli zależy nam na tym, by dostać dotację trzeba się postarać. W miastach wojewódzkich bez problemu uzyskamy informacje co do tego, co należy zrobić, by móc pozyskać dotacje unijne.


finanse
Opracował: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com
W wielu powiatowych miastach też nie powinno być problemu z dostępem do informacji, gorzej może być w małych miejscowościach. Jednak wystarczy wpisać właściwą frazę w wyszukiwarce internetowej i otrzymamy wiele potrzebnych danych w tym między innymi adresy miejsc, do których powinniśmy się zgłosić po dokładne informacje. Unia Europejska to nowe możliwości, które dają możliwość rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, wspierają między innymi rolników właśnie przez dotacje unijne. Wielu ludzi jest nastawionych źle do tego rodzaju dofinansowania, jednak, jeśli przekonamy się, na czym to dokładnie polega nasze uprzedzenia na pewno znikną.
2023-02-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.