Jak to jest z tą naszą znajomością języka angielskiego?

Na zapytanie, czy znasz angielski większość odpowie twierdząco. Przyznać trzeba bowiem, że wyznać w dzisiejszych czasach do braku znajomości tego języka to jak gdyby powiedzieć, iż przez długi czas mieszkaliśmy w jaskini i nie mieliśmy kontaktu z cywilizacją.


Angielski w aktualnych czasach to coś oczywistego, nauczenie się tego języka to konieczność, szczególnie posród młodych ludzi. Angielski jest w każdym miejscu, w każdym przejawie kultury, mamy też znajomych z różnych zakątków globu, także z nimi komunikujemy się w języku angielskim. Brak znajomości angielskiego to odsunięcie na margines. No okej, ale jak to jest naprawdę z tą znajomością?
tłumacz j. angielskiego
Opracował: TED Translators
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kogo nie spytać, potwierdzi, iż zna, lecz jak pojawia się prawdziwa próba, to jest kłopot - chyba, że był na stronie http://www.prolexico.com/. Wielu na przykład w takim momencie odrzeknie, iż zgadza się czytają książki anglojęzyczne, czasopisma i rozumieją, co się do nich mówi w tym języku, lecz jak przyjdzie co do czego, jak musimy dyskutować, to nagłe milczenie. To prawda, że pisanie czy konwersowanie w danym jezyku to dwa różnorodne płaszczyzny. Niektórzy w zaciszu własnego domu są zdolni przerabiać jakąś anglojęzyczną książkę, lecz jeśli mają chociażby wskazać jakiemuś obcokrajowcowi jak dojść z punktu A do punktu B to coś ich ogranicza, jakaś niemoc. Najprawdopodobniej jest to pewien problem z psychiką, którą należy odblokować, dlatego najbardziej owocna nauka to przez ciągłe konwersowanie, najlepiej z native speakerem.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.