Zastosowanie nowoczesnego sposobu oświetlenia diodowego

Nasza rzeczywistość bez ustanku ulega zmianie. W pierwszej poł. XXI w. doskwiera nam ździebko ten nieustający postęp techniczny.
Światła w mieście
Opracował: dingcarrie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tęsknimy do natury, czystego powietrza, krystalicznie czystych, przezroczystych jezior i rzek. Czasem chciałoby się cofnąć do przeszłości, powrócić do prostego życia na wsi, nieskażonej wody, nieprzetworzonych produktów żywnościowych. Zapominamy jednakże, że to zapotrzebowanie jest matką wynalazku. Nie bez przyczyny wynaleziono na przykład (tak zwyczajny dziś sprzęt) - chłodziarkę.

Młodzi ludzie nie zdołają wyobrazić dziś sobie jak trudno było kiedyś ustrzec się zatruć pokarmowych, podczas gdy nie było jeszcze energii elektrycznej oraz chłodziarek. Albo jak króciutki musiał być dzień zimą, kiedy rodzina miała jedyną lampę naftową (a nafta była kosztowna). Zatem postęp technologiczny ma też bardziej przyjemne oblicza, to znaczy dość znacznie poprawia jakość życia człeka, chociaż (zobacz opinie na nasz temat) niekiedy w codziennym życiu tego nie widzimy.

Niezłym przykładem tego może być tak pospolity obiekt jak żarówka, najbardziej wydawało by się banalny przedmiot z otaczających nas obiektów. Obecnie w sklepach da się znaleźć masę systemów oświetleniowych, tak przeznaczonych do użytku indywidualnego jak i industrialnego.

Abstrakcja świetlna
Opracował: darkday
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie gama możliwości rozbudowała się jeszcze bardziej. Oświetlenie typu ledowego da się stosować prawie wszędzie - od przeznaczeń typowo strojnych w pomieszczeniach (na przykład lampki na choinkę) po doświetlanie czy główne źródła oświetlenia.

Inni czytali też

Oświetlenie ledowe służące jako element upiększający

Dom z ogrodem
Opracował: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jestem człowiekiem który niezbyt lubi letnią porę. Owszem, jest ciepło, a nawet czasem zbyt ciepło. Dni są długie, co służy wypadom do lasu czy też spotkaniom przyjacielskim na plaży.Oczywiście jest to niezwykle sympatyczne, a nawet korzystne zajęcie urlopowe, tyle że ja, nie wiedzieć z jakiej przyczyny, ( może pod wpływem skandynawskiej powieści, lub serii o Sherlocku Holmesie, sławnym śledczym angielskim), uwielbiam zdecydowanie porę roku mało słoneczną.


Jako przykład mogą posłużyć żarówki led e14. Jest jednakże wiele sporów dotyczących ledowego oświetlenia. Nie da się jednoznacznie stwierdzić jak wpływają na zdrowie człowieka żarówki led e14. Rzeczą pewną jest natomiast, że do tegoż rodzaju oświetlenia należy się przyzwyczaić, co nie wszystkim przychodzi z łatwością.

Ze względu na fakt, że tego rodzaju żarówki są niezwykle energooszczędne, możemy je z powodzeniem zastosować w miejscach gdzie pragniemy ażeby światło świeciło przez długi czas. Zatem żarówki led e14 z pewnością sprawdzą się w charakterze oświetlenia w ogrodzie albo też np. oświetlą wejście do bloku, które z często oświetlane jest całą noc.

Można również żarówki led e14 stosować jako oświetlenie w aucie, gdzie nieduży pobór energii jest sprawą zasadniczą. Chociaż obecnie żarówki LED do najtańszych nie należą, możemy spodziewać się, że z czasem i to się ulegnie zmianie.
2017-11-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.