Oświetlenie ledowe służące jako element upiększający

Jestem mężczyzną który niezbyt lubi letnią porę. Owszem, jest cieplutko, wręcz zwykle zbyt ciepło. Dzionki są wydłużone, co służy wyprawom do lasu albo zgromadzeniom familijnym na plaży.Niezaprzeczalnie jest to wielce sympatyczne, wręcz korzystne zajęcie wakacyjne, tylko że ja, nie wiedzieć dlaczego, (być może pod wpływem norweskiej powieści, albo powieści o pewnym sławnym detektywie angielskim), preferuję jednak porę roku mało gorącą.
Zielony ogród
Opracował: Herry Lawford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy wrzesień się nadchodzi, wzbiera w mym sercu chętka na siedzenie na działce. Chociaż dalej jest ciepło, a już podskórnie czuje się od czasu do czasu jesień. Uwielbiam w takiej chwili zasiąść sobie z parującą herbatą i zatopić się w cichość. Wyczuć woń kwiatów. Aby jednak można było się radować takimi uciechami, nieodzowne mi jest źródło światła w ogródeczku.

Wyskoczyłem zatem na sprawunki do dość dużego hipermarketu znajdującego się w najbliższym mieście.
Kwiaty ogrodowe
Opracował: Chris Bowman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zadecydowałem postawić na ochronę środowiska i jednocześnie ekonomię jak na Wielkopolanina przystało. Zaopatrzyłem się zatem (zobacz kontynuuj) w oświetlenie zasilane energią słoneczną. Posiadają one ten walor, że nie muszę frasować się o opłaty za prąd, a równocześnie bez kłopotu jest możliwe przespacerować się do bramki i progu.

Problem pojawił się przy wyborze żarówek. Po chwili namysłu, zdecydowałem się zastąpić i tak już nowoczesne żarówki halogenowe na jeszcze bardziej energooszczędne LED-y. Powstała wówczas konieczność dostosowania odpowiedniego gwintu.


Inni czytali też

Zastosowanie nowoczesnego sposobu oświetlenia diodowego

Wiązka świateł
Opracował: Bill Benzon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świat bezustannie się zmienia. W pierwszej połowie dwudziestego pierwszego wieku dokucza nam troszkę ten nieustający postęp techniczny.

Wybrałem żarówki LED G9, bowiem mają one końcówki identyczne jak te montowane w halogenach. Żarówki LED G9 idealnie dostosowane są do zastosowań na zewnątrz.

Jeśli opracowany tutaj tekst wciągnął Cię i chcesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do witryny węże ciśnieniowe do opryskiwaczy, gdzie znajdziesz więcej treści.

Wyeliminowana jest wtenczas jej główna słabość, to jest: nienaturalne światło jakim świeci, natomiast największym jej atutem jest niewątpliwie mały pobór energii . W ogródku zwykle oświetlenie spełnia także rolę estetyczną, musi być estetyczne a nie zawsze praktycznie.

Żarówki LED G9 sprostają także i powyższym funkcjom, bowiem emitować światło w różnych barwach. Niestety, na dzień dzisiejszy są one dość drogie, cena wspomnianej żarówki LED G9 jest duża. Jeżeli natomiast potrzebne jest nam dookoła chaty stałe światło, jeśli nierzadko przebywamy na zewnątrz po zmierzchu, czy to bawiąc się do późna ze znajomymi czy też w odosobnieniu spozierając w gwiazdy, wówczas oszczędność powinna być znaczna.
2021-05-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.