Agencja transportowa wspiera w każdym momencie

Przez spedycję rozumie się najczęściej ogół czynności transportowych, mających na celu przewóz towarów. W rzeczywistości jest inaczej - spedycja rozpoczyna się już przy uzgadnianiu detali.
rozwój usług logistycznych
Opracował: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spedytor, czyli autentyczny realizator spedycji, to człowiek odpowiedzialny za ważne aspekty tej czynności: jest on handlowcem i – po części przewoźnikiem w jednej osobie.

Jeżeli taka tematyka Cię intryguje, to kliknij ten link, gdyż bardzo zbliżone treści zawiera właśnie ten artykuł (http://www.gaster-sol.pl/pl/grupy-towarowe/uzdatnianie-wody). On także jest ciekawy.

Usługi przezeń wykonywane, a z którymi jest kojarzony, są de facto wynikiem wcześniejszych czynności.

W pierwszej kolejności spedytor realizuje umowę przez kontakt z klientem. Zamawiający stawia tu swoje wymagania, a spedytor weryfikuje możliwości firmy względem potrzeb klienta. Już w trakcie rozmów padają słowa o terminie realizacji transportu, sposobie zabezpieczenia mienia itp. Tak naprawdę lista wymogów zamawiającego to kwestia zależna tylko od jego samego - spedytor odpowiada jedynie za podtrzymanie relacji i dogranie szczegółów umowy.

Dalsze ustalenia to konkretniejsze plany przewozu i asysta w odprawie fiskalnej eksportowej. Firma spedycyjna „czarno na białym” przedstawia drugiej stronie całość spedycji, z uwzględnieniem warunków przejazdu, wymagań klienta, a także kruczków prawnych. Po dokładniejszej rozmowie spedytor proponuje orientacyjną kwotę za realizację zlecenia spedycyjnego. Zwieńczeniem umowy jest transport towaru, za który odpowiada wynajęty później przewoźnik.

Inni czytali też

Spedycja to jedna z działów polskiej gospodarki, która nie boi się kryzysu

bus na trasie
Opracował: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mamy kryzys czy nie? Wielu ludzi stawia sobie to pytanie. Ceny idą w górę, ale w wielu branżach rosną również zarobki. Właściwie jest jak zwykle - branżom bogatym jest coraz lepiej, branżom biednym - coraz gorzej. Z rynku wypadają niewielkie firmy, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji i stałych kontrahentów - zabijają je wszelkie opłaty i rosnące koszty utrzymania.


magazyn pełen paczek
Opracował: Michael Bernath
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli zleceniobiorca akceptuje warunki spedytora, ten ostatni wykonuje odpowiednią umowę będącą podstawą do powiązania klienta z usługodawcą. Zrzeszenie spedytorów na skalę Polski uznaje, że rzetelnie stworzona umowa powinna ustalać m.in.: zakres usługi, typ przesyłki, parametry towaru (wagę, pomiary, objętość itp.) i wszelkie inne kluczowe do realizacji prawidłowej spedycji dokumenty. Sprawdzoną formą powiązania dla klienta jest pismo, nie istnieją jednak przeciwwskazania do zawarcia umowy ustnej lub elektronicznej.

Umowy na transport (zweryfikuj przeprowadzki biur Wrocław na www.perfect-przeprowadzki.wroclaw.pl) towarów mogą być jednorazowym zleceniem, mogą też określać ilość przejazdów i czas realizacji transportów (kilka dni, miesiąc). Spedycyjna „zabawa” rozpoczyna się faktycznie przy … następnej dokumentacji. Załatwienie dokumentów przewozowych, również za przewoźnika, kontrola ilościowa i co do jakości, zarówno przed, jak i po przejeździe itd. to przykłady – przed wykonawcą spedycji jest cała masa formalności, które musi spełnić, aby umowa została dobrze zrealizowana.
2020-08-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.