Pierwsza komunia święta – ważne wydarzenie

W życiu każdego człowieka, w jego najmłodszych i pierwszych latach, bardzo ważnym aspektem jest pierwsza komunia święta. Tak więc pierwsza komunia święta jest jedną z uroczystości katolickich, w której podczas trwającej podczas niej mszy świętej katolicy po raz pierwszy mogą przyjąć Najświętszy Sakrament, który według wyznawanej przez nich religii jest ciałem samego Jezusa pod postacią chleba. Najmłodsi przez rok, a często nawet i o wiele więcej przygotowują się do tego bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu. Przygotowania te odbywają się zarówno przy parafii, do której uczęszczają dzieci, a również w szkole do której chodzą. Zarówno na zajęciach religii, jak i na spotkaniach w salach przykościelnych, czy na wspólnych modlitwach w samym kościele.
pierwsza komunia
Opracował: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieci w tym jakże ważnym dniu ubierają się w wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju odświętne stroje, przygotowane tylko na tę właśnie okazję. Stroje komunijne dziewczynek są odświętnymi białymi sukienkami, a stroje komunijne chłopców to nic innego niż garnitury, lub tak zwane alby komunijne. Alba jest bardzo jedyną w swoim rodzaju formą ubioru. Według iście encyklopedycznego znaczenia tego słowa, jest to bardzo długa, biała szata liturgiczna, noszona przez wszystkich duchownych oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz przez duchownych wielu kościołów protestanckich. Oprócz wspomnianych odświętnych strojów w jakie tego dnia ubierają się podchodzące do pierwszej komunii świętej pociechy, coraz częściej spotykane są sytuacje, gdy dzieci mają ubrane również tak zwane dodatki. Do takich wspomnianych przeze mnie nieco wyżej dodatków, należą między wieloma innymi na przykład dla chłopców koszule wizytowe, zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem, eleganckie, a wręcz galowe spodnie, kamizelki, a także wiele modeli butów. Do takich gadżetów także można zaliczyć nawet i chłopięcą bieliznę, a także i rękawiczki, które nadają nieco powagi dziecku, które to dziecko właśnie ma przystąpić do swojej pierwszej komunii świętej. Gadżety dziewczęce są nieco bardziej zróżnicowane oraz jest ich o wiele więcej (przygotuj swoje dziecko do pierwszej komunii). Tak więc dziewczynki jako dodatki mogą mieć na sobie ubrane między wieloma innymi na przykład takie elementy stroju jak wianki, zarówno te stworzone z prawdziwych kwiatów, jak i te z kwiatów sztucznych, a także oryginalne wianki, czyli z kamieni, zarówno oryginalnych, czyli oryginalnych kamieni szlachetnych, jak i zamienników, tylko te kamienie imitujących (piękne dodatki komunijne). Oprócz wianków, które z na pewno upiększą głowę, każdej małej pociechy, która właśnie przeżywa jedną z najpiękniejszych chwil w swoim życiu, czyli chwilę pierwszej komunii świętej, możemy także wśród dodatków znaleźć pelerynki, które na pewno wprowadzą bardzo ciekawy akcent do klasycznego, bardzo popularnego stroju komunijnego dziewczynki. Oprócz wspomnianych oraz opisanych chwilę wcześniej pelerynek oraz wianków, z gadżetów dla dziewczynek, możemy wybrać także przeróżnego rodzaju rękawiczki oraz torebki, które z całą pewnością sprawią, że nasza pociecha, czyli w tym przypadku nasza mała córeczka, podczas jednej z najważniejszych uroczystości w jej dotychczasowym życiu, będzie wyglądała nie tylko bardzo ślicznie oraz urokliwie oraz niezwykle, również będzie pięknie prezentować się wśród najbliższych na zdjęciach z pierwszej komunii świętej, będących swoistą pamiątką z najmłodszych lat życia dziecka oraz z jego najpiękniejszych chwil.


Inni czytali też

Czymże jest pierwsza komunia święta?

komunia
Opracował: Wojciech Doganowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każde dziecko ma w życiu momenty w których chce czuć się wyjątkowo, chwile w których chce czuć, że jest najlepsze. No bo przecież w życiu są piękne tylko chwile, idąc tropem pewnego rodzimego piosenkarza, mianowicie świętej pamięci Ryszarda Riedla, byłego wokalisty zespołu Dżem. Mianowicie są to, głównie w życiu dziecka, chwile, gdy zwrócone są na nie oczy wielu ludzi, zarówno tych bliskich, z którymi spotyka się ono regularnie, jak i oczy rówieśników, a również i spojrzenia zupełnie obcych ludzi. Jakie to są momenty? Między wieloma innymi na przykład takie momenty jak pierwsza komunia święta. Czymże jest ta pierwsza komunia święta i dlaczego jest ona jedną z najważniejszych chwil w życiu dziecka, które jest wychowywany w wierze katolickiej?
2014-08-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.