Leasing i dofinansowanie z UE

Nie widzisz szansy na awans, a pragniesz rozwijać się zawodowo? Posiadasz interesujący pomysł na własną działalność?

Postaw na własny biznes. Zważywszy na to, iż osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego. Urzędy pracy zapewniają dofinansowania i kredyty na rozwój działalności.
Business
Opracował: Victor1558
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na rozwój firm to oferta dla tych, którzy mają cel by powołać do życia własną firmę lub chcą modernizacji już będącego na rynku, jednak nie posiadają odpowiednich funduszy. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest zrealizować przedsiębiorcom swój plan. Korzystanie z pomocy proponowanej przez Unię Europejską bezsprzecznie znacząco wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej konkurencyjności.


Inni czytali też

Z jakiej przyczyny opłaca się korzystać z dofinansowań unijnych?

waluta europejska
Opracował: Public Stock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Właściciele firm muszą zmagać się z wieloma kłopotami – już na początku przygody z własną działalnością przechodzą ciężką walkę z procedurami, analizują, jakie konto firmowe założyć, czy starczy im gotówki na rozkręcenie biznesu a także w jaki sposób zaistnieć na rynku. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw ubiega się o fundusze unijne - nie tylko firmy nowopowstałe, lecz także te działające już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn powinno się zabiegać o pozyskanie dofinansowania?

Samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas jednak do zaniechania wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.

Z ofertą dla przedsiębiorców, wychodzą także firmy leasingowe. Co więcej, w przypadku leasingu możemy skorzystać z dofinansowania unijnego.

Jakie środki trwałe można wziąć w leasing, w ramach oferty z dotacjami UE?

* maszyny i specjalistyczne urządzenia,
* linie produkcyjne i technologiczne,
* maszyny budowlane,
* środki transportu,
* lokale spółdzielcze będące odrębną własnością.

W leasingu, korzystający angażuje jedynie niewielki własny kapitał i decyduje się na takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Na skutek tej formy finansowania można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, a dwie i w związku z tym uzyskać większe przychody firmy.
2014-10-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.