Jak dotacje z Unii pomagają małym firmom?

Odkąd nasz kraj wszedł do struktur unijnych, jesteśmy świadkami mnóstwa zmian, które rozgrywają się praktycznie w każdej dziedzinie życia, począwszy od zmian gospodarczych (wzrastające pensje, kontakty z firmami zachodnimi, wiele inwestycji liczących się koncernów), przez rozwój infrastruktury (nowe drogi i obwodnice, stadiony itp.) aż po przemiany mentalne (większe otwarcie na odmienność). Najgłośniej jednak mówi się o przeróżnego typu subwencjach unijnych, które pomogły stanąć na nogi wielu przedsiębiorcom.
banknot polski
Opracował: Chris RubberDragon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć czasami słyszy się opinie mówiące o UE w kategoriach negatywnych, nikną one w większości pochlebnych opinii, w tym także takich, które są poparte doświadczeniem i zwykle dotyczą realnej pomocy finansowej, uzyskanej dla danej jednostki (zarówno samorządowej, jak i prywatnej) na określone cele. Znakomitym przykładem mogą być chociażby fundusze unijne dla małych firm, które spowodowały, że w naszym kraju nie tylko powstały dziesiątki nowych firm, ale również od rozmaitych problemów uwolniły się starsze firmy. Wbrew początkowym uprzedzeniom Polacy dobrze radzą sobie z korzystaniem z unijnych pieniędzy, chociaż nie zawsze dobre recenzje mają urzędnicy, zajmujący się gromadzeniem dofinansowania np. dla miast.

polskie monety
Opracował: grotos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej w staraniach o dotacje radzą sobie przedsiębiorstwa, które dostają gotówkę zarówno na rozwój dotychczasowej działalności i zastosowanie nowoczesnych technologii, jak również uzyskują wsparcie np. na leasing. Taki zakres wsparcia, gdzie firma może liczyć na pokrycie kosztów leasingu maszyn czy ciężarówek, cieszy się bardzo dużą popularnością (warto nadmienić, iż firmy zyskują dzięki temu o wiele bardziej na wykupie sprzętu, gdyż przez okres leasingu płaciły one o wiele niższą ratę (zobacz masz więcej pytań?), niż ten, kto nie wykorzystywał takiego rodzaju dofinansowania).

Dzięki pomocy Unii dużo polskich firm nawiązało różną walkę z zachodnimi konkurentami, nieraz wygrywając już nie tyle niższymi kosztami przy konkretnych rozwiązaniach, lecz także znakomitą jakością swojej oferty.

Inni czytali też

Prowadzisz sklep internetowy? Ulepsz rezultaty swojej sprzedaży!

przykładowy sklep internetowy
Opracował: John Karakatsanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogólnie pojęty handel na pewno może być zaliczony do zdecydowanie najbardziej podstawowych dziedzin całej współczesnej gospodarki zarówno w naszym kraju, jak i właściwie na całym świecie. Nie można jednak się temu dziwić, gdyż na właściwie wszystkie usługi z tym związane panuje ogromne zapotrzebowanie, a dodatkowo w obecnych czasach mamy w tej kwestii tak szerokie możliwości, jak praktycznie jeszcze nigdy wcześniej.


Subwencje z Unii Europejskiej spowodowały, iż niejedna krajowa firma bardzo rozwinęła swoją działalność, mogąc rywalizować z zachodnimi liderami w wybranej dziedzinie.
2018-05-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.