Czy zbierając złom jesteśmy w stanie dobrze zarobić?

Wbrew ogólnym opiniom, oddawanie złomu nie zapewnia jedynie marnych groszy, które usatysfakcjonują tylko biedne osoby. Jak się okazuje, najwytrwalszy zbieracz złomu ma możliwość uzyskać nawet niezłe dochody. Powinniśmy zawsze brać pod uwagę fakt, że w niektórych przypadkach zbieranie złomu zakrawa o kradzież. Jeśli jednak nie naginamy prawa przez gromadzenie nielegalnego złomu, a dodatkowo mamy w ogóle możliwość gromadzenia złomu, może to być sposobność na dorobienie nieco grosza.
Już na wstępie zaznaczyć trzeba, iż oddając na skup surowców wtórnych kilogram puszek aluminiowych (czyli więcej niż 50 sztuk), można uzyskać średnio 3 złote. Nie lepiej sprawa wygląda ze złomem żeliwnym czy stalowym. W tej sytuacji także cała transakcja nie jest zbytnio opłacalna. Najbardziej opłacalny wydaje się skup miedzi.

skup złomu
Z tego właśnie powodu jeśli posiadamy dostęp do materiałów, które przyjęte na złomie, a równocześnie mamy czas, aby się tym zająć, zawsze możemy liczyć na pewien zarobek. Dlatego najbardziej nieugięci i cierpliwi złomiarze mogą zarobić czasami i 200 złotych dziennie. Choć takie przypadki nie są zbyt częste, to mogą się zdarzyć. Najbardziej cierpliwi złomiarze przyjeżdżają nawet kilkakrotnie w tygodniu z nowym złomem! Co ważne, na złom możemy oddawać także stary sprzęt domowy, który w niejednym domu leży nieużywany przez bardzo długi czas - poczytaj. Skupowanie surowców wtórnych okazuje się w takich przypadkach idealnym rozwiązaniem!

Inni czytali też

Czego dotyczy branża hutnicza?

Stal, kostka
Opracował: jazz4ev
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Wyroby hutnicze nazywane są różnego rodzaju produkty otrzymywane ze stali i wszelkiego typu stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiadają huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie takich zakładów są też często usługi z zakresu metalurgii.


Rozważając te kwestie powinniśmy wspomnieć także, iż zgodnie z obowiązującym prawem, na złom możemy złożyć każdy sprzęt elektryczny lub elektroniczny. Oczywiście tego typu punkt musi należeć do rejestru zbierających zużyty sprzęt. Takie rejestry są prowadzone przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Kłopot z pozbywaniem się nieużywanego sprzętu można jednak rozwikłać również w nieco inny sposób. Zużyte urządzenia elektryczne tudzież elektroniczne można zostawiać również w punktach napraw sprzętu AGD lub RTV. To oczywiście dobre rozwiązanie, jeśli nie zależy nam na kilku groszach, które moglibyśmy otrzymać w skupie złomu za starą pralkę lub lodówkę.

Przekazywanie złomu do skupu to rozwiązanie, jakie niejednokrotnie jest praktykowane głównie w przypadku starych samochodów.

Kliknij ten link, ponieważ odnajdziesz tu ciekawe treści, które z pewnością Cię zainteresują - to niezwykle ważna witryna!

W tym przypadku sprzedający mogą liczyć na większy zysk.
2022-05-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.