Czy rozliczyć zeznania podatkowe PIT przez internet?

Corocznie powinniśmy uzupełnić rozliczenie PIT, które poświadcza wysokość dochodów uzyskanych przez nas w poprzednim roku. Bardzo istotne jest w tym przypadku, aby ten dokument oddać do urzędu w odpowiednim terminie.
Kalkulator, formularz
Opracował: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com
I chociaż praktycznie każdy dorosły człowiek jest zobligowany do dokonania rozliczenia PIT, to jednak bardzo często nie wiemy jak się za to zabrać. Odstrasza nas nie tylko sama konieczność wypełniania dokumentu, ale również (zobacz link tu...) oczekiwanie w kolejkach w urzędzie , aby złożyć rozliczenie PIT 2015 (szczegóły). Dzisiaj jednak mamy szansę bardzo szybkiego i komfortowego rozliczenia się z urzędem. Dzięki rozliczeniom przez internet nie trzeba nawet opuszczać domu, by zrobić wszystko na czas. Co istotne możliwe jest również (rzuć okiem) uzupełnienie zeznania podatkowego razem z małżonkiem bez zbędnych formalności. Rozliczenie PIT-ów może odbyć się w dwojaki sposób. Przede wszystkim można wypełnić interaktywny dokument, jaki znajduje się na stronie internetowej . Kolejnym bardzo szybkim sposobem jest aplikacja, która po zainstalowaniu na naszym komputerze pozwoli wysłać rozliczenia w formie elektronicznej.


Inni czytali też

Rozliczenie za 2014

Pieniądze
Opracował: Seth Sawyers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli męczysz się z PITami, formularzami, prawami skarbowymi to aplikacja do obliczania, PIT 2014 zrobi to za każdego. Rozliczając się online zaoszczędzisz energię, czas, także pieniądze. Ażeby w największym stopniu zmniejszyć swój podatek, wykorzystujemy przysługujące nam ulgi.

Faktura
Opracował: VLCineaste
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemało osób zastanawia się, jak rozliczyć PIT przez internet. W rzeczywistości proces ten jest właściwie podobny jak tradycyjny sposób. Niezwykle ważne jest również, że w każdym systemie internetowym służącym do rozliczenia, będziemy musieli potwierdzić naszą tożsamość, wpisując szczegółowe dane. Jeśli ich nie podamy, rozliczenia nie będziemy mogli wysłać. Dotyczy to PIT 28 online i pozostałych.
Ponadto zaczynając wypełnianie deklaracji, obowiązkowo powinniśmy wpisać dane o pozyskanych w całym roku dochodach, wysokości ich uzyskania, wszelkich zaliczkach i odliczanych składkach na ubezpieczenie czy zdrowotnych. Jeżeli natomiast korzystamy z różnorakich ulg podatkowych, musimy przygotować również konieczne rachunki i inne dokumenty. Trzeba także poświęcić trochę czasu, żeby sprawdzić dokładnie, czy nasze rozliczenie wypełniliśmy odpowiednio. Sprawdźmy zatem jeszcze raz, czy poszczególne rubryki są rzetelnie i zgodnie z prawdą wypełnione, żebyśmy potem nie mieli dodatkowych problemów z naszym dokumentem.
2019-02-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.