Gdy w grę wchodzi sprawa rozwodowa, prawnik jest kluczowy!

Kłopoty małżeńskie są aż tak wielkie, że niezbędny jest rozwód? No cóż, rośnie ilość rozpadów małżeństw - tak naprawdę trudno powiedzieć, iż w XXI wieku instytucja małżeństwa niejako się popsuła.


Najzwyczajniej w świecie ludzie nareszcie mają alternatywy, nikt nie mówi, że zawsze czymś wielce niezbędnym jest przeciąganie w nieskończoność związku. Jeśli małżonkowie spostrzegają, iż czymś niemożliwym jest dalsze współżycie, tak naprawdę sam rozwód - czytaj resztę pod adresem - wcale nie jest najgorszym wyjściem. Prawda jest taka, że jeżeli dokładnie przemyśleliśmy decyzję, wzięcie rozwodu może niejako polepszyć standard naszego życia. Bardzo często realia są takie, iż szczególnie małżeństwa mające dzieciaki miewają ogromne kłopoty z podjęciem decyzji. No cóż, nawet najbardziej genialny tekst nie jest w stanie pomóc w podjęciu tak bardzo istotnej decyzji, to pewnie dla wszystkich jasne.
adwokaci siedzący na sali sądowej
Opracował: Extraordinary Chambers in the Courts of Cambodia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bez paniki: jeżeli mąż i żona podjęli decyzję, a do tego najzwyczajniej w świecie nie są w konflikcie, pewnie sprawa rozwodowa nie będzie bardzo dużą traumą, która będzie trwała przez lata. Można powiedzieć, że jeżeli małżonkowie są dojrzali, na spokojnie będą mogli się rozejść. Choć i tak potrzebna jest obsługa prawnicza. Prawda jest taka, iż nawet typowy rozwód cywilny taki jak ten z przykładu pod tym linkiem do mega łatwych nie należy. A zresztą ten Polak, który uważa, że jest jakoś inaczej pewnie nie miał do tej pory styczności z polskim sądownictwem...

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.