Fajny sposób na zdobywanie coraz to nowych klientów

Jeżeli prowadzisz dużą firmę, być może powinieneś zastanowić się nad wdrożeniem w niej nowoczesnych rozwiązań, które mogą zapewnić Ci sporo nowych klientów. Kiedy zastanawiasz się nad dobrym sposobem, być może powinieneś rozważyć możliwość wprowadzenia programów lojalnościowych dla swoich klientów. Jeżeli Twoja firma zajmuje się sprzedawaniem różnego rodzaju produktów, wówczas programy lojalnościowe b2b są naprawdę dobrym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że osoba przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie uzyskuje kartę stałego klienta, na którą później może zbierać punkty przy każdych późniejszych zakupach.
Jeżeli zbierze ich wystarczającą ilość, wówczas będzie mógł wymienić je na bon towarowy albo rabat na produkty w Twoim sklepie. Dzięki dawaniu takich kart lojalnościowych niewątpliwie przyciągniesz sporo klientów do swojego sklepu. Kiedy ktoś już posiada kartę, wówczas na pewno częściej będzie przychodził właśnie do Twojego sklepu – w ten sposób przecież będzie zbierał kolejne punkty, co bez wątpienia zachęci go do wybierania właśnie Twojego sklepu a nie innych. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad sensem wdrożenia takiego programu lojalnościowego w swojej firmie, powiemy w dodatku, że najlepiej takie programy sprawdzają się na pewno w sklepach spożywczych i w kosmetycznych. Jeżeli > przejdź do oferty natomiast prowadzisz zakład usługowy, wówczas program lojalnościowy również ma spory sens. Możesz zakładać swoim klientom karty lojalnościowe i odnotowywać na nich każdą wizytę – jeśli przyjdą do Twojego zakładu wystarczającą ilość razy, wówczas kolejną usługę będą mieli wykonaną darmowo. Na to zagadnienie więcej odnajdzie się w tym miejscu - .

Inni czytali też

Broszura reklamowa jednym z niesamowicie istotnych elementów skutecznej promocji

przykładowa broszura
Opracował: Alden Jewell
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przeszłości na rynku funkcjonowało tylko kilka najpopularniejszych marek, jednak teraz konkurencja jest w rzeczywistości duża, tym samym nie można się dziwić, że absolutna większość firm inwestuje wysokie sumy w marketing, jaki cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednym z najskuteczniejszych kanałów promocyjnych do niedawna była telewizja, jednakże coraz częściej zauważa się w tym względzie kolejne możliwości. Przykładem mogą być między innymi materiały reklamowe, którymi są broszury. Jest to efektywny sposób na zachęcenie klientów do skorzystania z oferowanych usług albo produktów.


Taki sposób motywacji klientów do przychodzenia do właśnie Twojego zakładu jest niewątpliwie jednym z genialnych pomysłów. Jeżeli jednak profil prowadzonej biznesu nie pozwala Ci na wdrożenie programów lojalnościowych, wówczas na pewno powinieneś zastanowić się nad większym motywowaniem własnych pracowników – w tym przypadku niewątpliwie dobrze sprawdzą się programy motywacyjne (zobacz również tu). Kiedy zrobisz konkurs dla przykładu na najlepszego pracownika miesiąca i obiecasz mu premię, wówczas bez wątpienia zauważyć, jak bardzo rosną wskaźniki sprzedaży. Podobnie świetny efekt daje zarówno dobrze skonstruowany program lojalnościowy, ale także program motywacyjny dla podwładnych.
2018-11-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.