Przemysł
Bosch GLL 3 80 P Professional
Opracował: Bosch
Na podstawie: Bosch

Maszyny, które mocno unowocześniają produkcję masy przedmiotów użytku codziennego

Wpływ postępu technicznego można zauważyć w zasadzie w każdej dziedzinie życia. Z wytworami technologicznymi człowiek ma do czynienia na co dzień. Do części z nich przyzwyczaił się tak bardzo, że nie zwraca już na nie uwagi. Wynalazki ogólnie rzecz biorąc mają zazwyczaj nadrzędny cel – służą uproszczeniu życia człowiekowi. Będą to więc różnorodne urządzenia, dzięki którym między innymi wielokrotnie skraca się czas pracy człowieka na określonym stanowisku.
maszyna
Na podstawie: sxc.hu

Sprężyny – naprawdę aż tak istotne?

Sprężyny to kluczowe rzeczy. Praktycznie mało z nas zauważa, jak przydatne są takie maleńkie elementy. A sprężyny są wszędzie. Zerknij na swój zegarek – o ile nie masz na ręce zegarka elektronicznego, prawdopodobnie twój model jest napędzany przez małe sprężyny. A potem przypatrz się łóżku, na którym zwykle sypiasz. Jest mięciutkie? A to z tej przyczyny, że w trzewiach niego są zainstalowane niewielkie sprężyny.
Odlewy
Na podstawie: www.alwro.com.pl

Do czego są wykorzystywane są odlewy?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek czym zajmuje się branża odlewnicza i jak tak naprawdę używane są różnego rodzaju odlewy? Chyba nie. Jest to odnoga przemysłu, o której nie mówi się specjalnie często. W związku z tym wielu ludzi nie wie, że bez niej inne by sobie nie poradziły. Odlewnie zaopatrują przemysł maszynowy, stoczniowy, motoryzacyjny. Nawet artykuły gospodarstwa domowego buduje się stosując odlewy.
kamienie szlachetne
Opracował: MAURO CATEB
Na podstawie: http://www.flickr.com

Niepowtarzalna wartość a do tego wytrzymałość rzadko występującego kruszca

Od dawnych czasów człowiek zachwycał się pięknem szlachetnych kamieni. Doceniano je w pierwszej kolejności za zróżnicowanie kolorów i połysk. Ze względu na te właśnie przymioty kamienie stosuje się do wyrabiania biżuterii i różnych ozdób. W szczególności cenią je sobie kobiety, które mogą uzywać biżuterii z kosztownymi minerałami, na przykład w postaci pierścionka zaręczynowego.
Stal, kostka
Opracował: jazz4ev
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Czego dotyczy branża hutnicza?

Wyroby hutnicze nazywane są różnego rodzaju produkty otrzymywane ze stali i wszelkiego typu stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiadają huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie takich zakładów są też często usługi z zakresu metalurgii.
Opracował: Greencolander)

Inwestycje w kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne stosowane w złotnictwie to unikatowe, twarde i wyjątkowo czyste odmiany danych minerałów. Fasetowane i oprawione w drogocenne kruszce, stanowiły od lat niezrównaną ozdobę i oznakę splendoru. Są one nieodzownym elementem insygniów królewskich, biżuterii i kosztowności, ale mają zastosowania także w przemyśle i urządzeniach technicznych. Przypisywano im także dawniej cechy medyczne i magiczne, posiadały funkcję alegoryczną w księgach religijnych.
turbina
Na podstawie: http://www.sxc.hu/

Jak kupić kompresor powietrza?

Aby jak najlepiej wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z charakterystyką tego urządzenia. Niełatwo dokonać wyboru, mając do dyspozycji wielką liczbę różnorodnych produktów z licznych sklepów i serwisów. Ważne jest, aby poznać marki robiące tego rodzaju i kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów.
Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com

Co tak rzeczywiście warto dziś produkować

Ostatnimi czasy w szczególności Stary Kontynent odchodzi od przemysłu - a więc dużo mniej osób ma zatrudnienie w przemyśle. Jednak nie sądzę, że to odpowiedni trend. Skoro Niemcy, które stawiają na przemysł są w dalszym ciągu potęgą, a Chiny szybko rosną, to musi oznaczać, iż i tak przemysł jest niesamowicie istotny. Często finansiści uważają, że najbardziej istotne są usługi, ale osobiście nie mogę tego zaakceptować.
technika próżniowa, arapneumatik

Dobre urządzenia pneumatyczne oraz zastosowanie

Pneumatyka jest dziedziną wiedzy, która trudni się badaniem przepływu sprzężonego powietrza. Nazwa ta określa techniki napędu i sterowania pneumatycznego. Pneumatyka znajduje zastosowanie w napędach i sterowaniach. Urządzenia pneumatyczne są wykorzystywane w wielu dziedzinach działalności człowieka. Stosowane są we wszystkich obszarach przemysłu oraz w życiu codziennym. Posiadają wiele zalet, dzięki czemu stanowią konkurencję dla urządzeń mechanicznych oraz elektrycznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.