Pochłanianie książek, a różne inne pomysły pożytkowania swojego wolnego czasu

Czytanie książek to jeden z popularniejszych sposobów na wykorzystywanie wolnych chwil. Aktualnie czynność ta niestety stopniowo wypierana jest przez stosowanie nowych urządzeń, głównie komputerów i Internetu. Książki nadal jednak zachowały znaczne grono miłośników. Można to zaobserwować między innymi na podstawie obserwacji jak dużo jest osób czytających w tramwajach, kolei i innych pojazdach tego rodzaju. Czytanie to rozrywka w rozumieniu tradycyjnym, oprócz samej czynności odczytywania wymaga od odbiorcy także rozumienia i włączenia wyobraźni. Tym różni się na przykład od oglądania telewizji, która to rozrywka nie potrzebuje myślenia. Poza tym poprzez czytanie książek zwiększa się zasób słownictwa, a czytelnik jest obyty z zasadami gramatyki i pisowni języka, w którym jest książka. Z tej przyczyny ludziom poznającym języki obce nierzadko zaleca się czytanie literatury w danym języku, ponieważ przyswajają oni nowe zwroty. Szczególnie poleca się czytanie książek, które już się zna, co ułatwi zagłębianie się w ich treść.
Co czytać?

dziewczyny podczas czytania
Opracował: CollegeDegrees360
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pytanie „co warto przeczytać?” nie można udzielić jednej odpowiedzi. Wybory czytelnicze zależą bowiem od gustu określonego odbiorcy, a każdy ten gust ma inny. Wyborów powinno się więc dokonywać na zasadzie prób i błędów. Po znalezieniu zajmującej i odpowiadającej gustowi książce można na przykład sięgnąć po pozostałe książki tego samego autora. Następnie warto natomiast zainteresować się innymi pozycjami w obrębie jednego rodzaju. Dzięki temu podnosi się szanse na trafienie na coś dobrego do czytania. Zasób tytułów na świecie jest wielki i trudny do zliczenia, każdy więc może znaleźć coś dla siebie. Intrygujące propozycje można odnaleźć tu -


Inni czytali też

Różnorodność opon samochodowych dla aut osobowych. Nabywcy mają co wybierać.

Pojazdów osobowych jest najwięcej

Kiedy przypatrzymy się samochodom, które poruszają się po naszych ulicach, z pewnością zauważymy, iż tych osobowych jest najwięcej. To właśnie spowoduje, iż w sklepach z oponami przeważają właśnie te, do samochodów osobowych, chociaż należy powiedzieć, iż one także muszą mieć różnoraką rozmiarówkę, gdyż takie samochody także posiadają różnoraki rozstaw kół i przeróżny ich rozmiar.


Czytelnictwo w Polsce

Niestety w ostatnich latach stwierdza się w kraju znaczny spadek poziomu czytelnictwa. Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że tylko około jednej trzeciej obywateli kraju sięga po książkę w ciągu całego roku. Istnieje jednak również stała grupa czytelników, którzy sięgają po lektury nagminnie i systematycznie i w ciągu roku czytają ich więcej niż 6. Aktualnie spora liczba ludzi przechodzi od czytania tradycyjnego do ekranowego, a to również powinno liczyć się do rankingów czytelnictwa. Więcej czytają również uczniowie, często z uwagi na zadawane w szkole lektury obowiązkowe.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.