W jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie na otwarcie własnego przedsiębiorstwa

Jednoosobowa działalność gospodarcza to forma samozatrudnienia, którą coraz częściej wybierają osoby, które nie boją się ryzyka.
biznes
Opracował: KamiPhuc
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zasadniczy problem osób, które chcą otworzyć własną działalność, to kwestia pozyskania pieniędzy.

Materiał przedstawiający tego rodzaju kwestię jest bardzo wnikliwy, jednak dobrze byłoby sprawdzić to pod innym kątem. My zalecamy to opracowanie (http://www.copyekspert.pl/2019/03/31/produkty-bizhub-c-3351114/).

Źródła finansowania działalności mogą być różne. Jak wykazują statystyki, nadal większość niedoświadczonych przedsiębiorców decyduje się na tzw. Friends, Family, Founds, czyli wykorzystanie środków własnych oraz rodziny czy przyjaciół. Jest to oczywiście sposób, dzięki któremu unikniemy zbędnych formalności. Z drugiej strony, jeśli chodzi o pieniądze, relacje rodzinne mogą z czasem bardziej utrudnić nam życie, niż ułatwić.

Następną metodą na uzyskanie funduszy na start są środki publiczne. Osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy mogą starać się o jednorazowe dofinansowanie wysokości około 20 tysięcy złotych. Tego typu dotacje dla nowych firm są naturalnie bezzwrotne. Kwota wsparcia zależy również od regionu, jednak nie powinniśmy zwlekać z decyzją, gdyż wraz z końcem roku, kończy się także pula pieniędzy, przeznaczona na ten cel.


Inni czytali też

Jak pozyskać dodatkowe fundusze dla firmy?

pieniądze
Opracował: Jan Fidler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas doskonale wie, że żyjemy w stosunkowo ogromnie trudnych czasach, gdzie często główną rolę grają pieniądze. Ich brak niestety w wielu przypadkach jest przez nas mocno odczuwany, dlatego też koniecznie nieustannie poszukujemy niezwykle dobrych sposobów, dzięki którym nasz stan konta wyraźnie się zmieni. Ich wachlarz jest niezmiernie szeroki, niemniej tymczasem w szeregu przypadków nie posiadamy wystarczającej wiedzy, które z nich niewątpliwie możemy wykorzystać.


Jedną z popularniejszych form uzyskania pieniędzy są naturalnie kredyty bankowe. Nierzadko decydują się na nie przedsiębiorcy, którzy potrzebują dużego kapitału na start. Banki świadczą też dodatkowe usługi dla biznesu. Przykładowo kompleksowa obsługa kontraktu to usługa skierowana do firm, które współpracując z Jednostkami Samorządu Terytorialnego . Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorca może skorzystać z różnych produktów danego banku na poszczególnych etapach realizacji zlecenia.

200
Opracował: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku finansowym działają też prywatni inwestorzy, zwani Aniołami Biznesu. Dysponują oni odpowiednim doświadczeniem oraz własnym kapitałem.

Jeśli masz zamiar rozszerzyć swoją wiedzę z wybrany temat, to namawiam do mej witryny. Należy nacisnąć na moje łącze i już.

Często wspierają oni małe przedsiębiorstwa. Ich wsparcie polega na profesjonalnym doradztwie oraz dofinansowaniu firmy w na pierwszym etapie rozwoju. Anioły Biznesu niejednokrotnie działają non-profit, jednak zdarza się, że pomagają w zamian za udziały w nowym biznesie.

Zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób chcemy finansować nasze działania, warto rozważyć wszystkie możliwe rozwiązania.
Każda z omówionych metod ma oczywiście swoje pozytywy i negatywy. Jeśli stawiamy pierwsze kroki w świecie biznesu z pewnością należy skorzystać z profesjonalnego doradztwa, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.
2020-12-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.