W jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie na otwarcie własnego przedsiębiorstwa

Jednoosobowa działalność gospodarcza to forma samozatrudnienia, którą coraz częściej wybierają osoby, które nie boją się ryzyka.


biznes
Opracował: KamiPhuc
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zasadniczy problem osób, które chcą otworzyć własną działalność, to kwestia pozyskania pieniędzy. Źródła finansowania działalności mogą być różne. Jak wykazują statystyki, nadal większość niedoświadczonych przedsiębiorców decyduje się na tzw. Friends, Family, Founds, czyli wykorzystanie środków własnych oraz rodziny czy przyjaciół. Jest to oczywiście sposób, dzięki któremu unikniemy zbędnych formalności. Z drugiej strony, jeśli chodzi o pieniądze, relacje rodzinne mogą z czasem bardziej utrudnić nam życie, niż ułatwić.

Następną metodą na uzyskanie funduszy na start są środki publiczne. Osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy mogą starać się o jednorazowe dofinansowanie wysokości około 20 tysięcy złotych. Tego typu dotacje dla nowych firm (http://www.bgz.pl/fundusze_eu/oferta_nonagro/) są naturalnie bezzwrotne. Kwota wsparcia zależy również od regionu, jednak nie powinniśmy zwlekać z decyzją, gdyż wraz z końcem roku, kończy się także pula pieniędzy, przeznaczona na ten cel.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.