Innowacyjne pomysły dla firm

Faktoring. Pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez przedsiębiorców. Faktoring to głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, więc sposób działania posiada coraz więcej zwolenników. Po pierwsze, zapewnia przedsiębiorstwom środki potrzebne do ich funkcjonowania.


Dotychczasowa historia wskazuje, iż faktoring idealnie się sprawdza i w czasach gdy firmy prosperują
finanse
Opracował: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
bardzo dobrze, kiedy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki, który zapewnia błyskawiczne wsparcie dynamicznego wzrostu firmy - jak i w sytuacjach gdy firmy mają problemy z utrzymaniem się na rynku. Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa dopasowywana do konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, i dlatego łatwiej można reagować na te sytuacje. Gdy większość instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma faktoringowa z powodu, że opiera się w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą sprawność, zwłaszcza w niełatwych okresach. Firmy, które korzystają z faktoringu o wiele łatwiej radzą sobie w trudnych czasach.


Faktoring w Polsce jest coraz bardziej popularny, jednak w porównaniu z rynkami bardziej rozwiniętymi, takimi jak Wielka Brytania nadal mamy dużo do nadrobienia.
finanse
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przykładowo we Francji firm, które wdrożyły usługi faktoringu istnieje około 50 tys, podczas gdy w Polsce jest to ok 6 tys. To pokazuje jak wiele zalet posiada to narzędzie zarówno w skali światowej, jak i naszym kraju. Sporo branż w Polsce radzi sobie trochę gorzej - faktoring wychodzi naprzeciw tym potrzebom, niełatwym czasom i wyraźnie widać, iż pomaga.

Zwykle sceptycznie podchodzimy do nowych pomysłów i rozwiązań.

Nie wszystkiego możesz dowiedzieć się z gazet. Jeżeli chcesz przeczytać o interesujących wypadkach wejdź na nasze strony (http://www.workservice.pl/praca/konsultant/warszawa/) www.

Jednak szybko okazuje się, że warto było zaryzykować. Jeszcze nie tak dawno nie wszystkim było znane pojęcie SEPA - . Dziś to standard. Przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami banków w obrębie Unii Europejskiej nie może być prostsze. Warto przybliżyć sobie owe terminy, ponieważ przynieść nam mogą tylko korzyści.
2020-09-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.