Z jakiego powodu dobrze jest założyć konto

Są wśród nas osoby, którym wydaje się, że na oszczędzanie zwyczajnie ich nie stać. A przecież przy odrobinie dobrej woli i zaangażowaniu, gromadzenie oszczędności może być całkiem łatwe, a co więcej przyjemne. Nad wyraz pomocne może okazać się w naszym projekcie założenie konta oszczędnościowego.
metafora zabezpieczenia pieniędzy
Opracował: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś ciężko nam przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania transakcji finansowych online. Korzyści i zalet, jakie daje nam posiadanie kart nie trzeba wymieniać. Przede wszystkim gwarantują one bezpieczeństwo naszych funduszy, które spokojnie znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, gdyż z reguły jest to konto procentowe, co jest jednoznaczne z tym, iż nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które obsługujemy drogą internetową możemy zachować kontrolę nad nimi, zrealizować szybki przelew oraz w większości bez prowizyjne regulowanie rachunków. Oczekiwanie w długich kolejkach na pocztach to widok zapomniany, jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie "na jakie konto się zdecydować" nie ma wyraźnej odpowiedzi. Wybór powinien być uzależniony od wielu czynników. Najważniejsze jest oprocentowanie konta. Poza tym należy wykazać się i rozwagą i wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Zwróćmy uwagę, że funkcjonują banki prowadzące konto bankowe bez opłat, bez warunków stałych wpłat i z darmowymi bankomatami. Dodatkowo oferują konto całościowo zarządzane przez internet, bez opłat za przelewy, kartę i bezpłatne bankomaty (przy założeniu, że wykonamy transakcję na odpowiednią kwotę miesięcznie).

Słynne powiedzenie mówi, iż „dla chcącego, nic trudnego”. To stare porzekadło dotyczy także oszczędzania. Już minimalne kwoty odkładane systematycznie na rachunku oszczędnościowym pozwalają nam na odłożenie całkiem niezłej sumy. Zadowolenie oraz poczucie bezpieczeństwa wynikające z ich posiadania przyniosą nam powód do dumy.


Inni czytali też

Znak ce pokazuje dostosowanie się do wytycznych Unii Europejskiej

znak ce
System scc dużo nam opowiada

Im bardziej niebezpieczne zlecenia wykonuje jakieś przedsiębiorstwo, tym bardziej rygorystyczne powinno być podejście do zasad bezpieczeństwa i ich przestrzegania. Dlatego właśnie jest takie coś jak system scc, który opowiada nam czy dany zakład pilnuje tych zasad bezpieczeństwa oraz czy pracownicy są dobrze z nimi zaznajomieni.
2014-09-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.