Na kłopoty z pieniędzmi najbardziej odpowiednie są parabanki!

Kłopoty z pieniędzmi? Tak naprawdę dotykają mieszkańców dosłownie każdego państwa - bo nawet bardzo bogate kraje, jakie jak choćby Szwecja, Anglia albo Japonia nie są jakimiś finansowymi edenami, zatem przeciętny mieszkaniec miewa co jakiś czas problemy. Tych problemów nigdy mało w szczególności wśród ludzi, którzy na nieszczęście starają się żyć tak jakby ponad swój stan.

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie
Opracował: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
A więc jeżeli ktoś jest zwykłym Kowalskim, no nie zarabia zbyt wiele pieniędzy, a jednak wydaje codziennie sporą kasę, ma bardzo duży problem. Wniosek: jeśli nie chcemy napotykać często na duże kłopoty z finansami, musimy w szczególności starać się zmienić swoją mentalność. Ona jest najważniejsza.

Inni czytali też

Kredytowa oferta banków

pieniądze i karty kredytowe
Opracował: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Banki świetnie zdają sobie sprawę z konkurencji, jaka jest obecna na dzisiejszym rynku. Z tego powodu, ich propozycja jest ciągle uatrakcyjniana o kolejne produkty bankowe, których zadaniem jest zainteresowanie ewentualnych klientów. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kredyty - przeważnie kredyt gotówkowy na dom, mieszkanie, samochód lub sprzęt AGD i RTV. Jak w takim przypadku rozeznać się w gąszczu bankowych ofert?


W sumie często nawet znaczna wygrana w lotto nie powoduje, że ludzie nareszcie przestają miewać problemy z kasą. No tak jesteśmy stworzeni, chociaż na całe szczęście nie wszyscy. No cóż, jednakowoż jeśli już zdecydowanie potrzebujemy błyskawicznej kasy, na przykład zainteresowały nas kredyty samochodowe (korzystne rozwiązanie: oferta leasingu), w sumie interesować się musimy kredytami pod zastaw. Takie oferty są o tyle doskonałe, że jeżeli spłacimy swoje zobowiązania pożyczkowe w terminie, oprocentowanie ogólnie nie będzie wygórowane. Niby gdzie jest haczyk? W sumie brak! Pożyczkodawcy i tak mogą dużo zarobić, bo po prostu niesamowicie wielu ludzi nie spłaca o czasie wziętej pożyczki. A więc spłaćmy swoje pożyczki w terminie, a błyskawiczna gotówka nie będzie złym rozwiązaniem. Wyłącznie tacy pożyczkobiorcy, którzy długi czas zalegają ze spłatą mają później nieprzyjemności - trudno się dziwić, lecz sami są mimo wszystko sobie winni...

Zatem kredyty mieszkaniowe (więcej : zamiana kredytu), samochodowe i reszta wielce zróżnicowanego wachlarzu usług bankowych w żadnym razie nie gryzą. Spokojna głowa - jeżeli ktoś sądzi, że jest jakoś inaczej, zapewne nasłuchał się sporo głupot od własnych znajomych: przede wszystkim osób, które najzwyczajniej nie spłacały w prawidłowym terminie kasy. Jeżeli nie jesteśmy takowymi osobami, w sumie w żadnym przypadku nie możemy unikać banków oraz pozostałych instytucji finansowych. No cóż, kasy i tak nie wydrukujemy, na bank również nie napadniemy...
2022-12-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.