Dobre urządzenia pneumatyczne oraz zastosowanie

Pneumatyka to dziedzina wiedzy, która zajmuje się badaniem przepływu sprzężonego powietrza. Nazwa ta określa techniki napędu i sterowania pneumatycznego. Pneumatyka używana jest w napędach i sterowaniach. Urządzenia pneumatyczne są wykorzystywane w wielu dziedzinach działalności człowieka. Wykorzystywane są we wszystkich sektorach przemysłu oraz w życiu codziennym. Posiadają wiele zalet, dzięki czemu są konkurencją dla urządzeń mechanicznych i elektrycznych.

pmv/
W urządzeniach pneumatycznych główny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego maszyny pneumatyczne są tak projektowane, żeby bardzo dobrze sprawdzały się w ekstremalnych warunkach, m.in. w bardzo wysokich temperaturach. Dodatkowo urządzenia te rzadko ulegają awariom. Brak wymagań, co do częstej wymiany podzespołów, wydłuża ich pracę, a prosta budowa i zasada działania, ograniczają do minimum wystąpienie pożarów i wybuchów. Z uwagi na to, że do swojej pracy wykorzystują sprzężone powietrze, są o dużo lżejsze od tradycyjnych (mechanicznych i elektrycznych) urządzeń. Oprócz tego są ekonomiczne - dużo tańsze od swoich elektrycznych, hydraulicznych i mechanicznych odpowiedników. Atutem omawianych urządzeń jest dbałość o ochronę środowiska - sprzężone powietrze jest ekologiczne i łatwe do przechowywania.

Armatura przemysłowa Armatura przemysłowa (kliknij tu) (sprawdź ofertę na tej stronie: arapneumatik) określana również pneumatyką przemysłową wykorzystywana jest we wszystkich gałęziach przemysłu. Dotyczy branży instalacji wodnych, ogrzewania i klimatyzacji. Armatura przemysłowa to zawory, zasuwy, osadniki, przepustnice, pozycjonery. Z uwagi na prostą konstrukcję oraz dużą wytrzymałość armatura znajduje swoje zastosowanie zarówno w przemyśle wydobywczym, hutnictwie, rzemiośle, jak i hydrotransporcie ścieków. Głównymi surowcami, z których wytwarzane są produkty wchodzące w skład armatury przemysłowej, są stal kwasoodporna i aluminium. Produkty te są proste w montażu i obsłudze.

Inni czytali też

Jak kupić kompresor powietrza?

turbina
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Aby jak najlepiej wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z charakterystyką tego urządzenia. Niełatwo dokonać wyboru, mając do dyspozycji wielką liczbę różnorodnych produktów z licznych sklepów i serwisów. Ważne jest, aby poznać marki robiące tego rodzaju i kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów.


Siłowniki Do produktów armatury przemysłowej zalicza się również siłowniki. Istnieje dużo podziałów siłowników pneumatycznych. Jednym z nich jest podział na minisiłowniki, siłowniki według standardów ISO 6431 i ISO 6432, siłowniki dociskowe i siłowniki (znajdź więcej) kompaktowe. Na uwagę zasługują zwłaszcza te ostatnie, stosowane w układach pneumatycznych, jako elementy wykonawcze. Siłowniki kompaktowe wykonane są z bardzo trwałych materiałów (np. głowice z technopolimeru). W swej budowie posiadają następujące elementy: zawór pilotujący o dużym wzmocnieniu, gwintowany otwór odpowietrzający, wbudowane tłumienie, nierdzewne tarcze krzywek, wygodny odczyt wskazań pozycji, proste nastawienie zewnętrzne, ustawienie punktu zerowego. W sprzedaży dostępne są siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania. Oferta siłowników kompaktowych odpowiada na zapotrzebowanie rynku na wyspecjalizowane urządzenia pneumatyczne.

Pozycjonery pmv
Pozycjonery pmv są urządzeniami, które łączą regulatory procesów technologicznych z urządzeniami nastawczymi. Ich funkcja polega na porównywaniu parametrów sprzętu regulacyjnego z wartością zadaną, tj. sygnałem wejściowym. W przypadku, gdy pomiar parametrów wskaże nieprawidłowości, zadaniem pozycjonerów jest skorygowanie ustawień do wartości zadanej. Pozycjonery odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością. Sprawdzają się w bardzo trudnych warunkach (ekstremalne temperatury, silne drgania). Ich niezmiernie prosta, a zarazem dobrze zaprojektowana, konstrukcja ma wpływ na sprawność i niezawodność urządzenia.
2017-06-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.