Jak i gdzie przygotować konferencję?

Zorganizowanie konferencji idealnej nie jest łatwe. Zobowiązuje do wielu zabiegów, negocjacji, pracy całego sztabu profesjonalistów, nie wspominając już o czasie, jaki należy na to zadanie poświęcić.
przemówienie na konferencji
Opracował: Vocus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanim jednak zaczniemy przygotowania, powinniśmy z rozwagą przemyśleć koncepcję spotkania, jakie pragniemy zorganizować, a także ustalić profil oraz liczbę odbiorców. To najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać. Dopiero później możemy rozpocząć pracę nad scenariuszem konferencji, sporządzić harmonogram prac oraz rzeczowy kosztorys.

Inni czytali też

W jaki sposób znaleźć odpowiednią salę na konferencję

sala konferencyjna
Opracował: Mitch Altman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Osoby pracujące w wielkich spółkach czasami muszą brać udział w różnego typu spotkaniach. Niektóre są organizowane w siedzibie korporacji na część należy jechać do innej miejscowości. Najlepiej zorganizowane są te konferencje, na które wynajmuje się pensjonat z bazą odpowiednią do organizacji konferencji. Oczywiście nie wszystkie konferencje wymagają noclegu w hotelu, jednak część nie jest realna do przeprowadzenia przez kilka godzin. Są też konferencje prasowe, które mogą odbyć się w każdym miejscu. Zresztą mamy tego przykład, jeśli wźmiemy pod uwagę przemówienia konferencyjne polityków, jak również sportowców. Konferencje informacyjne mają to do siebie, że najważniejsze jest żeby pojawiła się osoba, która ma zostać przepytana lub która ma udzielić informacji.


Jeżeli te zabiegi mamy już za sobą, pora zainteresować się ważną sprawą, jaką jest, z całą pewnością, wybór miejsca na nasze spotkanie. W kraju z całą pewnością nie musimy się wstydzić zaplecza konferencyjno-szkoleniowego.

moje konferencje
W obecnych czasach cieszącym się popularnością miejscem na przeprowadzanie szkoleń stały się obiekty, których zasadniczym przeznaczeniem jest organizacja imprez okolicznościowych, np. wesel. Gospodarze tychże ośrodków są świadomi, iż sale konferencyjne są w stanie w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu liczby gości, a co za tym idzie zwiększenia zysków.

To jest niezwykle interesująca tematyka i dobrze byłoby ją poznać bardziej, zatem bez zwłoki przeczytaj szczegóły w źródle (https://demostenes.com.pl/kurs/academic-english/), który znajduje się tu.

To dzięki sali, są w stanie zwiększyć sprzedaż pokoi (zwłaszcza w okresach poza sezonem) oraz wykorzystać zaplecze gastronomiczne. Dobrze przygotowana sala może znacząco wyróżnić miejsce na tle konkurencji. Niewłaściwie dopasowana - może zniweczyć nawet najbardziej przemyślane szkolenie - negatywnie wpływa na ogólne nastroje, interakcje słuchaczy i efekt całodniowej pracy. Rodzaj i kondycja wyposażenia do prezentacji to kolejne kryterium, które ma zasadnicze znaczenie przy poszukiwaniach sali konferencyjnej. Projektor multimedialny, ekran, zestaw audio-wideo, mikrofon bezprzewodowy i flipchart to wymagane wyposażenie, które musi znajdować się w każdej sali konferencyjnej. Wskazane jest także dostosować standard miejsca do charakteru naszej imprezy i wziąć pod uwagę łatwość dojazdu. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, jest duże prawdopodobieństwo, iż konferencje przyniesie spodziewane efekty, a także zostanie zapamiętana przez przyjezdnych jako precyzyjnie zorganizowane przedsięwzięcie.
2020-09-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.