Jak i gdzie przygotować konferencję?

Zorganizowanie konferencji idealnej nie jest łatwe. Zobowiązuje do wielu zabiegów, negocjacji, pracy całego sztabu profesjonalistów, nie wspominając już o czasie, jaki należy na to zadanie poświęcić.
przemówienie na konferencji
Opracował: Vocus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanim jednak zaczniemy przygotowania, powinniśmy z rozwagą przemyśleć koncepcję spotkania, jakie pragniemy zorganizować, a także ustalić profil oraz liczbę odbiorców. To najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać. Dopiero później możemy rozpocząć pracę nad scenariuszem konferencji, sporządzić harmonogram prac oraz rzeczowy kosztorys.

Inni czytali też

W jaki sposób wynająć salę na konferencję, co mieć na uwadze w czasie wyboru.

Sala konferencyjna
Opracował: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zorganizowanie większej konferencji to spore wyzwanie logistyczne i będzie wymagać sporego doświadczenia. Przypadkowym osobom może się to wydawać bardzo szybkie i proste, jednak w praktyce jest zupełnie inaczej. Do dopilnowania będzie dużo mniej i bardziej ważnych rzeczy, z których każda ma ogromne znaczenie do tego, aby wszystko się udało.


Jeżeli te zabiegi mamy już za sobą, pora zainteresować się ważną sprawą, jaką jest, z całą pewnością, wybór miejsca na nasze spotkanie. W kraju z całą pewnością nie musimy się wstydzić zaplecza konferencyjno-szkoleniowego.

moje konferencje
W obecnych czasach cieszącym się popularnością miejscem na przeprowadzanie szkoleń stały się obiekty, których zasadniczym przeznaczeniem jest organizacja imprez okolicznościowych, np. wesel. Gospodarze tychże ośrodków są świadomi, iż sale konferencyjne są w stanie w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu liczby gości, a co za tym idzie zwiększenia zysków. To dzięki sali, są w stanie zwiększyć sprzedaż pokoi (zwłaszcza w okresach poza sezonem) oraz wykorzystać zaplecze gastronomiczne. Dobrze przygotowana sala może znacząco wyróżnić miejsce na tle konkurencji. Niewłaściwie dopasowana - może zniweczyć nawet najbardziej przemyślane szkolenie - negatywnie wpływa na ogólne nastroje, interakcje słuchaczy i efekt całodniowej pracy. Rodzaj i kondycja wyposażenia do prezentacji to kolejne kryterium, które ma zasadnicze znaczenie przy poszukiwaniach sali konferencyjnej. Projektor multimedialny, ekran, zestaw audio-wideo, mikrofon bezprzewodowy i flipchart to wymagane wyposażenie, które musi znajdować się w każdej sali konferencyjnej. Wskazane jest także dostosować standard miejsca do charakteru naszej imprezy i wziąć pod uwagę łatwość dojazdu. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, jest duże prawdopodobieństwo, iż konferencje przyniesie spodziewane efekty, a także zostanie zapamiętana przez przyjezdnych jako precyzyjnie zorganizowane przedsięwzięcie.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.