Najważniejsi w firmie są ludzie, w jaki sposób ich odpowiednio oceniać?

Jeśli chodzi o dobre funkcjonowanie firmy, to z pewnością sporo zależy od podwładnych. Od tego jak duże jest ich zaangażowanie, jak dużo pragną z siebie dawać oraz równocześnie też czy są odpowiednio zmotywowani. Jeżeli pragniemy posiadać gwarancję, że cały czas się rozwijają oraz iż nie stoją w miejscu, to z pewnością musimy opracować dobry system ich oceny, tak by mieć wgląd w to, jak wygląda ich praca.
System oceny pracowników jest bardzo popularny

programiści pracujący na spotkaniu
Opracował: Irena Safarova
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie ma już chyba prezesa, który nie patrzyłby w jaki sposób swoją pracę wypełniają jego pracownicy. Taki system oceny pracowników jest systemem długotrwałym oraz ciągłym, który przeprowadzany jest w sposób powtarzalny, ponieważ tylko wówczas będziemy w stanie powiedzieć, czy dany pracownik wspanialej wypełnia własną pracę, czy nic się nie przemieniło, a może jakość jego pracy poddała się pogorszeniu. Co istotne, to taka ocena bierze pod uwagę sporo drobiazgów, takich jak choćby wartościowanie postaw, cech osobowych, jakie są jego zachowania oraz w jaki sposób wykonuje polecone mu obowiązki. Dopiero całokształt tych wszystkich ocen składa się na opinię główną, która pomaga nam wyciągnąć z tego wszystkiego właściwe wnioski.

Pozwala znaleźć lepszy sposób na motywowanie

Warto tu powiedzieć, że mając przed sobą taką ocenę pracownika, prościej będzie nam ustalić, w jaki sposób możemy go motywować do lepszej pracy, co możemy robić, żeby robił polecenia prędzej i lepiej, tak żeby zyskiwała na tym firma. Dodatkowo również prościej będzie nam określić, jaki rodzaj szkoleń pozwoli mu się rozwijać, tak żeby w przyszłości było to też z pożytkiem dla naszej firmy.


Inni czytali też

Obróbka cnc a oferty producenta

przygotowanie do obróbki cnc
Opracował: zombieite
Na podstawie: http://www.flickr.com
Profesjonalna obróbka cnc znana jest na rynku nie od dziś, lecz specjaliści w tej branży ciagle powiększają swą wiedzę. Ciągłe poszukiwanie właściwych oraz jeszcze nowocześniejszych możliwości przekłada się na zadowolenie klientów na rynku w Polsce. Obróbka skrawaniem umożliwia właściwe zdejmowanie niewielkich części obrabianego materiału. Skrawki, jakie zostały w opisany sposób ścięte, nazywane są wiórami. Metoda ta jest nieprzerwanie ulepszana, dzięki czemu gwarantowane są coraz szersze możliwości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.