Obsługa prawna firm

Założenie i prowadzenie firmy wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dotyczy szeregu zadań, które należy wdrożyć, aby organizacja dobrze funkcjonowała. Firmy, które prowadzą działalność potrzebują wsparcia biegłych prawników, aby mieć pewność, że pod względem prawnym wszelkie procedury przebiegają prawidłowo.
prawo
Opracował: Troy David Johnston
Na podstawie: http://www.flickr.com
Osoby, podejmujące się prowadzenia działalności gospodarczej nie zawsze posiadają wiedzę prawniczą i ekonomiczną. Zarządzanie firmą jest bardzo absorbujące, dlatego trudno jest zajmować się bieżącymi sprawami firmy, a jednocześnie ciągle aktualizować swoją wiedzę w zakresie prawa. Dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia kancelarii prawniczych oraz fachowej obsługi księgowej. Obsługa prawna firm obejmuje kompleksowe usługi z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw oraz innych podmiotów. Oprócz obsługi prawnej kancelarie udzielają porad. Ich oferta w szczególności dotyczy bieżącej i długofalowej obsługi obrotu gospodarczego, konstruowania różnego typu umów handlowych, nadzorowania procesu negocjacji umów, zakładania oraz przekształcania przedsiębiorstw.

Prawo autorskie chroni twórców przed nielegalnym przywłaszczeniem utworu oraz jego wykorzystaniem przez osoby trzecie. Zgodnie z ustawą „O prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994r. przedmiotem prawa autorskiego są utwory m.in. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe, plastyczne, muzyczne, wzornictwo przemysłowe. W zakresie usług świadczonych przez profesjonalnych prawników klient może dochodzić swych praw na drodze sądowej i pozasądowej w przypadku, gdyby utwór został wykorzystany i rozpowszechniony bez jego zgody. Proponowana przez prawników usługa prawna dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty, w których prawo (odwiedź serwis) autorskie odgrywa istotną rolę - instytucji kultury (muzeów, ośrodków kultury, filharmonii, ośrodków dokumentacji).

Inni czytali też

Pożyczki gotówkowe od pewnej instytucji

Karta, motywacja
Opracował: HM Revenue & Customs
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie w sposób bardzo dynamiczny rozwijają się rozmaite instytucje finansowe. Są to między innymi banki, których ilość także w Polsce nieustannie wzrasta. Oprócz banków jednak rozwojowi ulegają także instytucje nie będące bankami, które również trudnią się obracaniem środkami pieniężnymi, jak również udzielaniem świadczeń finansowych swoim klientom.


Prawo autorskie kancelaria trudnią się dochodzeniem roszczeń w zakresie prawa autorskiego oraz ochrony własności intelektualnej. Doświadczeni adwokaci świadczą usługi zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. W zakres oferowanych świadczeń wchodzi ochrona prawa autorskiego, w tym ochrona marki i znaków towarowych, jak również nazw handlowych i wzorów przemysłowych. Klienci mogą również korzystać z usług kancelarii prawnej w przypadku zawierania umowy o korzystanie z utworu, ustalania tantiem, dochodzeniu praw w razie nie dotrzymania warunków umów i wielu innych. Dodatkowo adwokaci świadczą pomoc w zakresie prawa reklamy, prawa autora do programów komputerowych, produkcji filmowych i radiowych, ochrony danych w Internecie. Adwokaci zapewniają zgromadzenie wymaganych dokumentów, które poświadczą prawo (odwiedź stronę) do utworu. Pełne udokumentowanie pozycji prawnej autora daje mu poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję wygranej na wypadek dochodzenia w sądzie swoich praw -
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.