Czym trudni się komornik sądowy?

Praca komornika jest na pewno wyjątkowo ciężkim zajęciem. Najczęściej ludzie żywią do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Podstawą tego jest oczywiście to, czym się komornik zajmuje. Zawód komornika jest również zajęciem niezwykle ryzykownym i wymagającym poświęcenia. Do podstawowych działań komornika można włączyć ściąganie długów. Proces ten ma kilka części. Po pierwsze ściąganie długu polega na zajęciu konta bankowego. Zajmuje się zwykle sporą część wynagrodzenia dłużnika, aczkolwiek nie całość, aby nie pozbawiać go środków do życia. Od czasu do czasu jednak zdarza się taka sytuacja, kiedy dłużnik nie ma żadnych dochodów i nie ma możliwości tego rodzaju działanie.
Oprócz tego od czasu do czasu ma miejsce sytuacja, że suma, którą komornik (kliknij odnośnik) chce ściągnąć jest wyjątkowo wysoka i należy wówczas posiłkować się konfiskatą określonych przedmiotów. W takim przypadku następuje konfiskata mienia, czyli aut, mebli, sprzętów gospodarstwa domowego, sprzętów kuchennych itp. Sporadycznie może się zdarzyć, że nawet to nie starcza na pokrycie kwoty jaką jest ktoś winny i musi się zająć całą nieruchomość a osoba dłużna jest zmuszony się wyprowadzić. Do takiego typu tragedii niestety dochodzi często, przede wszystkim wówczas, kiedy dłużnik nie posiada majątku i oszczędności, a nierzadko także zatrudnienia.

Prawo
Opracował: controlarms
Na podstawie: www.flickr.com
W ostatecznych sytuacjach może się okazać, że nawet takie działanie jest niemożliwe, ponieważ dłużnik nie ma żadnego dobra, nie jest właścicielem jakiegokolwiek samochodu, domu czy nawet nie posiada stałej pracy. W takich sytuacjach wkracza do akcji sąd i rozpoczyna się postępowanie karne. Do tego typu historii dochodzi w ostatnich latach niezwykle często. W czasach kryzysu ludzie często tracą pracę i mają wielkie problemy ze spłatą zaciągniętych długów. Z drugiej strony istnieje bardzo dużo ludzi chcących odzyskać swoje pieniądze, które komuś pożyczyły.


Inni czytali też

W jakich momentach wizyta w kancelarii prawnej będzie potrzebna.

pomoc prawna
Opracował: European Commission DG ECHO
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bowiem w przedsiębiorstwach handlowych zatory płatnicze są dzisiaj na porządku dziennym, dlatego prawo umów handlowych zabezpiecza się przed taką możliwością. Prawo umów handlowych określa wymogi dla sprzedającego jak i kupującego.

Wówczas takie osoby próbują znaleźć szybką drogę do odzyskania swoich oszczędności. Aby w dzisiejszych czasach znaleźć komornika należy jedynie wpisać stosowną frazę w internet, najlepiej w połączeniem z nazwą miejscowości, gdzie chcemy znaleźć komornika, np. komornik sądowy wrocław. Można także postarać się dostać się na różne aukcje skonfiskowanego mienia (strona www tu). Żeby dowiedzieć się więcej o takich miejscach można np. wpisać komornik (szczegółowe informacje) wrocław licytacje. Z miejsca odnajdziemy to, czego poszukujemy.


2018-07-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.