Reklama zewnętrzna jako najbardziej skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi spacerowiczów, nawet jeśli wcale nie są zainteresowani kupnem np. mebli

Pomimo tego że wszelkiego rodzaju reklamy są często odbierane jako nazbyt napastliwe, to jednak w dalszym ciągu są niezwykle skuteczne. Żeby taka reklama przynosiła konkretne zyski, musi być tak pomyślana, by każdy telewidz bądź przechodzień mógł łatwo ją zapamiętać. Jednak nazbyt duża nietuzinkowość także nie jest polecana, gdyż efekt końcowy może być przeciwny do zamierzonego.

Reklama zewnętrzna zdaje się być jedną z najbardziej efektywnych form promocji. Spoty radiowe
trafiają jedynie do tych trzydziestolatków, którzy mają ochotę na słuchanie muzyki z radioodbiornika, a reklamy w sieci są coraz bardziej nachalne, czym zniechęcają do siebie mniej pobłażliwych klientów. Tymczasem o efektywności promocji firmy albo danego produktu na plakacie naklejonym na ogromnym billboardzie świadczy głównie jeden bardzo istotny fakt. Otóż, na wspomniany plakat będą spoglądać wszyscy przechodnie oraz kierowcy, niezależnie od wieku czy statusu społecznego.

W obecnych czasach, gdy reklamuje się prawie wszystko i to jeszcze w każdym miejscu naszego kraju, wcale nie jest prosto przekonać potencjalnych konsumentów bądź usługobiorców, aby zakupili konkretny artykuł czy zdecydowali się na modne w sezonie obcięcie włosów u miejscowego fryzjera. Na przykład pod uwagę weźmy meble i od razu odpowiedzmy sobie, ile razy w ciągu 12 miesięcy zamawiamy nowiutką sofę albo półkę na książki - rzecz jasna nie za często. Dlatego wytwórca, który chce wprowadzić swoje produkty na miejscowy rynek, musi wpisać w wyszukiwarkę np. hasło billboardy Jelenia Góra. W taki sposób trafi do dużego grona potencjalnych klientów, nawet jeżeli ci jeszcze bynajmniej nie myślą o wyrzuceniu starych mebli.

witryna dailimotion
Opracował: Robert Ashworth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Hasłem billboardy Jelenia Góra będą także zainteresowani właściciele sklepów meblowych albo tych ze sprzętem rtv, położonych na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej, a także w jej okolicy. A w miejscowościach usytuowanych niedaleko granicy można też trafić do nabywców, którzy przyjechali z ościennych państw. Z tego powodu warto obok napisów w rodzimym języku umieścić również te w języku niemieckim bądź czeskim.


Inni czytali też

Projektowanie reklam wielkogabarytowych

bilbord
Opracował: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach z powodu natłoku rozmaitego rodzaju reklam wysoka promocja swojej spółki lub zajmującej inicjatywy nie należy do zbyt łatwych zadań. Ogromna ilość już istniejących ulotek jak również plakatów sprawia, że bycie dostrzeżonym nie jest te proste, jak pozornie jest w stanie się to wydawać.

Przed dużymi przedsiębiorstwami stoją naprawdę spore wyzwania.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, kliknij na ten odsyłacz do serwisu (https://ehydrogaz.pl/skrzynki-gazowe-60x60-szafka-gazowa-60x60x25-biala-laminat-gdl,c4,p114,pl.html), a odnajdziesz w tamtym miejscu wiele fascynujących informacji.

Dla nich lokalne rynki to za mało, zatem swoją reklamę muszą przeprowadzić z głową i to wykorzystując wszystkie dostępne środki. Najprawdopodobniej nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasła billboardy Konin lub billboardy Kraków - tutaj należało będzie pomyśleć również o innych formach reklamy, które wesprą billboardową kampanię.
2023-05-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.