Jakie wybierać ogrodzenie? Jakie będzie bardziej solidne? Z jakich materiałów powinno być zrobione najbardziej trwałe ogrodzenie?

Ogrodzenie cynkowanie galwanicznie i ogniowo mają inne właściwości, jakie wynikają z przebiegu poszczególnych procesów technologicznych. Jakiego typu to procesy? Jak to musimy rozumieć?

Minusem tej technologii są nadlewy oraz zgrubienia, jakie wynikają z prędkiego chłodzenia i zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są one dostrzegane pod warstwą farby. Wyrobu do ocynku ogniowego muszą posiadać fachowe otwory technologiczne, są w stanie być one także “ukryte” w niewidocznych początkowo miejscach. Galwanizacja wprowadza do tego procesu nowatorskie możliwości.

cynkowanie ogrodzeń
Opracował: Legi
Na podstawie: Legi
ocynk ogniowy odbywa się za pomocą zanurzenia w ciekłym cynku. Wynikiem tej kąpieli jest utworzenie dość grubej warstwy cynku jednocześnie z zewnątrz, ale również wewnątrz wyrobu. Wyrób ogniowo ocynkowany ma świetne zabezpieczenie antykorozyjne.

Inni czytali też

Odpady

recykling - plastik
Opracował: Tony Alter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odpady widzimy notorycznie, często nie uświadamiając sobie niebezpieczeństwa płynącego z ich nieodpowiedniego zagospodarowania tudzież składowania w przypadkowym miejscu. Odpadem jest każda substancja lub przedmiot, których posiadacz pozbywa się, zamierza się pozbyć lub do pozbycia się jest zobowiązany. Szacuje się, iż rokrocznie przybywa 120 mln ton odpadów.


Ogrodzenia ocynkowane galwanicznie charakteryzują się rzeczywiście gładką jednolitą, lecz także cienką powłoką cynkową. Taka powłoka, która naniesiona jest taką metodą pozbawiona jest nadlewów oraz zgrubień, co powoduje, iż wyroby ocynkowane galwanicznie prezentują się bardzo estetycznie pod powłoką farby proszkowej. Warstwa cynku jest bardziej cienka niż powłoka osiągnięta poprzez cynkowane ogniowe, tak osiągnięte zabezpieczenie antykorozyjne jest mniej trwałe. Innym minusem tej metody jest efekt tak zwanej klatki Faradaya, który powoduje niedocynkowanie wyrobu w trudnodostępnych miejscach. Jaki więc produkt będzie dla nas najlepszy? Być może te opisy jedynie informują, jak to się prezentuje, ale nie przekonują do żadnego z rozwiązań. Dobrze więc wiedzieć, iż bardziej korzystne będzie cynkowanie ogniowe, a to z powodu bardziej przekonującej trwałości i wytrzymałości na korozję.

Jak wiadomo, ogrodzenie (zobacz www.anotis.pl) musi służyć nam na długie lata, powinno być trwałe, nie niszczyć się od byle szkodzeń i czynników zewnętrznych. Oczywiście nie ma jednej rady dla każdego, identycznie występuje w tym przypadku, więc nie można z góry założyć, że określone rozwiązanie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Powinniśmy rozważyć to w sposób indywidualny, sprawdzić wszelkie za i przeciw, i wtedy podjąć końcową decyzję. Po tym już będziemy wiedzieć, jaki produkt jest dla nas najlepszy, w który bez wątpienia powinniśmy zainwestować.
2023-05-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.