Odpady

Odpady spotykamy każdego dnia, zwykle nie zdając sobie sprawy z zagrożenia płynącego z ich nieodpowiedniego zagospodarowania tudzież składowania w nieodpowiednim miejscu. Odpadami nazywamy wszystkie przedmioty oraz substancje stałe, a także nie będące ściekami substancje ciekłe powstające w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej lub bytowej człowieka. Szacuje się, iż każdego roku powstaje 120 mln ton odpadów.
kosze do recyklingu
Opracował: Mikey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Informacje te mogą być nie do końca rzetelne, albowiem większa część tych odpadów nie będzie się nadawać ani do wykorzystania ani do unieszkodliwienia lub też znajduje się w gestii takich zakładów ja huty, kopalnie czy kombinaty azotowe, i z tej przyczyny nie podlegają obrotowi.

recykling odpadów
Opracował: Oeko-Institut e.V.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanieczyszczenia dzielimy przede wszystkim na to, czy są to odpady (polecamy więcej treści na ten temat) pochodzenia organicznego. Odpady organiczne poddają się rozkładowi biologicznemu, właściwe zagospodarowanie nimi może przynieść spore korzyści finansowe. Natomiast aluminium, odpady zawierające rtęć, ołów itp. tworzą grupę odpadów nierozkładających się. Deklarując metodę utylizacji istotnym jest aby wyszukać taką, która jest bezpieczna i ekologiczna. Na temat również tutaj: .

Inni czytali też

Ciekawe propozycje – niszczenie dokumentów a oferta firmy

recykling dokumentów
Opracował: Seth Anderson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przedsiębiorstwie często stają Państwo przed koniecznością zniszczenia różnych informacji. Często są to znaczne ilości, z tego też powodu polecane jest niszczenie dokumentów w rekomendowanej firmie. Rozbudowane oferty, jakie może zagwarantować markowa niszczarka oraz pełne zaufanie do przedsiębiorcy to połączenie idealne. Poufne pliki elektroniczne oraz dokumentacja firmy, która musi być usunięta, zostawiona jest we właściwych rękach. Dokumenty są usuwane na miejscu, od ręki, dlatego o nic nie trzeba się martwić.


Jeżeli mówimy o np. pracy biurowej zniszczone dokumenty można przekształcić papier i karton, a nośniki pocięte mechanicznie na małe kawałki, można sprzedawać zasilając w ten sposób firmową kasę.

Chciałbyś poznać coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona www Nawozy dla roślin balkonowych z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ odnajdziesz na niej wiele tego typu danych.

Recykling to doskonały zastrzyk finansowy dla firmy, komfort i wygoda pracy ( więcej miejsca na regałach, biurkach), dbałość o środowisko naturalne i przekonanie, iż żyjemy w zgodzie z naturą. Rozwinięte przedsiębiorstwa często korzystają z firm wyspecjalizowanych w tym zakresie. W trakcie czynności wszystkie dokumenty są właściwie zabezpieczane i plombowane tak aby nikt nie mógł ich skontrolować.

Wszystkie zakłady pracy są zobowiązane do prowadzenia ewidencji odpadów. Cóż oznacza to pojęcie? Ewidencja odpadów to:
* prowadzenie kart ewidencji odpadu (tzw karta ewidencji odpadów - ),
* prowadzenie kart przekazania odpadu,
* karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Niewykonanie obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów lub niezgodnie ze stanem rzeczywistym, podlega karze grzywny.
2020-06-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.