Odpady spotykamy każdego dnia, zwykle nie zdając sobie sprawy z zagrożenia płynącego z ich nieodpowiedniego zagospodarowania tudzież składowania w nieodpowiednim miejscu. Odpadami nazywamy wszystkie przedmioty oraz substancje stałe, a także nie będące ściekami substancje ciekłe powstające w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej lub bytowej człowieka. Szacuje się, iż każdego roku powstaje 120 mln ton odpadów.

Opracował: Mikey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Informacje te mogą być nie do końca rzetelne, albowiem większa część tych odpadów nie będzie się nadawać ani do wykorzystania ani do unieszkodliwienia lub też znajduje się w gestii takich zakładów ja huty, kopalnie czy kombinaty azotowe, i z tej przyczyny nie podlegają obrotowi.

Opracował: Oeko-Institut e.V.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanieczyszczenia dzielimy przede wszystkim na to, czy są to odpady (polecamy
więcej treści na ten temat) pochodzenia organicznego.
Odpady organiczne poddają się rozkładowi biologicznemu, właściwe zagospodarowanie nimi może przynieść spore korzyści finansowe. Natomiast
aluminium, odpady zawierające rtęć, ołów itp. tworzą grupę odpadów nierozkładających się. Deklarując metodę utylizacji istotnym jest aby wyszukać taką, która jest bezpieczna i ekologiczna. Na temat również tutaj: .
Jeżeli mówimy o np. pracy biurowej zniszczone
dokumenty można przekształcić
papier i karton, a nośniki pocięte mechanicznie na małe kawałki, można sprzedawać zasilając w ten sposób firmową kasę. Recykling to doskonały zastrzyk finansowy dla firmy,
komfort i wygoda pracy ( więcej miejsca na regałach, biurkach), dbałość o środowisko naturalne i przekonanie, iż żyjemy w zgodzie z naturą. Rozwinięte przedsiębiorstwa często korzystają z firm wyspecjalizowanych w tym zakresie. W trakcie czynności wszystkie dokumenty są właściwie zabezpieczane i plombowane tak aby nikt nie mógł ich skontrolować.